Rubriky
Zábava

Tantrické a nuru masáže alebo telesné, emočné a sexuálne uvoľnenie

Pod pojmom masáž si väčšinou vybavíme niečo príjemné a to, čo nám dopraje zdravé uvoľnenie. A inak to nie je ani v prípade erotic massage Bratislava Tantra, kedy je však relax a uvoľnenie na trochu inom leveli. Táto na rozdiel od tej klasickej dokáže uvoľniť dlho zadržiavané emočné ako aj sexuálne bloky. Samozrejme pozornosť sa venuje aj telu a v prípade erotických nuru masáží takisto zmyselným dotykom v oblasti intímnych partií.

Masérka a zákazník

Základom je príjemné prostredie, ukľudňujca tantrická hudba v pozadí, špeciálny masážny gél a úplná nahota oboch zúčastnených.

Je dosť možné, že ak ste fanúšikom masáží, relaxačných služieb a pritom v danom odvetví služieb radi preferujete niečo originálne, čo sa vymyká nudným stereotypom, takúto techniku ste už skúsili na vlastnej koži. Alebo bola dôvodom túžba http://bandzone.cz/leisure/album/88376-eroticke-besnenie/84834-tuzba.html po senzuálnych dotykoch ženy v prípade, že zažívate osamelejšie obdobie a práve takáto „kúra“ by vám citeľne prospela. V neposlednom rade môže byť dôvodom dokonca prevencia pred erektilnou dysfunkciou alebo inými problémami v posteli.

Mladý pár vo vani, relax

A koho by vlastne mierne pikantná masáž s erotickým nádychom nepriťahovala, však? Minimálne teoreticky.

Je prospešnápre mužov, ženy a navštevujú (alebo praktizujú) ju aj páry. Vo svojej podstate je prirodzené, že človek má túžbu odbúrať svoje fyzické ako aj psychické napätie, vrátane toho sexuálneho. A áno, kvalitná nuru masáž častokrát končí vyvrcholením, ktoré je však pri konkrétnom type masáže očakávané a netradičným záverom by skôr bolo, ak by sa tento vzrušivý zážitok skončil bez neho.

Červená sviečka

Slovíčko nuru má japonský pôvod a značí pojem „klzký“. Pri tejto praktike sa preto používajú špeciálne nuru oleje, čo poskytnú požadované „kĺzanie“ pri masáži“ body to body“, teda tela na telo. V takomto prípade masérka nepoužíva len zmyselné dotyky, ale takisto svoje krásne nahé telo.

Rubriky
Zábava

Najčastejšie príčiny poškodenia sklenených dverí

Sklenené dvere nepatria medzi tie najodolnejšie kúsky. Sklo môže pôsobiť akokoľvek dobre, môže byť akokoľvek špeciálne tvrdené, no oceľ z neho nebude nikdy. Ak chcete predísť vypadnutej alebo roztrieštenej tabuli skla, dávajte si pozor na tieto veci. Ľudská dlaň pred a za sklom.jpg

  • Staré sklonie je bezpečné už samo o sebe a keď sa k tomu nachádza na dverách, ktoré sú neustále v pohybe, hovoríme o naozaj riskantnom športe. Sklenené dvere sú síce považované za modernú záležitosť, ak sa však dobre zamyslíte, tak prídete na to, že ich nájdete aj na starých domoch. Sklenené hviezda alebo výplň na polovici dverí, to je klasika, ktorá sa nosila aj takých štyridsať rokov dozadu. Staré sklo teda treba čo najskôr vymeniť alebo si kúpiť úplne nové dvere.
  • Zámky a závesy pre sklenené dvere LMmont môžu niekedy taktiež zapríčiniť prasknutie skla. Najčastejšie sa tak stane pri samotnej montáži, ale taktiež nesprávnou alebo neodbornou montážou. Každá tabuľa skla má určité body, ktoré sú krehké. Stačí malé ťuknutie alebo zle rozmiestnený tlak a je po skle. Montáž sklenených dverí preto patrí do rúk odborníkov. Dôležité je aj používanie správneho a kvalitného príslušenstva.
  • Prievan a taktiež nepozornosťsú najväčšími nepriateľmi skla. Niekedy nemusí byť buchnutie extrémne silné. Stačí, že „sadne“. V tomto smere vám pomôžu zarážky do dverí, hydraulika, špeciálne zámky a samozrejme aj vaša pozornosť.

Staré drevené dvere so sklenenou výplňou.jpg

  • Vtáky a domáce zvieratávedia skleneným dverám dať poriadne zabrať. Platí to najmä o exteriérových dverách. Preto nie je na škodu, ak popremýšľate nad fóliou s textúrou, vkusnou nálepkou alebo rastlinami umiestnenými za sklom. Ak máte väčšieho psa, dajte si naozaj pozor. Nejde totiž len o poškodenie skla, ale aj zranenie zvieraťa. Najlepšie je, ak s ním absolvujete tréning, pri ktorom sa naučí, že cez sklo sa nedá prejsť. Nie je to nič komplikované, nemajte strach, pes je dostatočne inteligentné zviera.

Rubriky
Zábava

Fakty o panenskej blane – vyvrátené povesti či legendy aj mýty

Tu je niekoľko dôležitých faktov o panenskej blane, o ktorých pravdepodobne neviete.
 
1. Bábätká – dievčatká majú silnú a viditeľnú panenskú blanu
Stopercentne sa nedá povedať prečo, ale je to tak. Hymen má pri narodení tvar šišky, je viditeľný a veľmi silný. Samozrejme sa vývojom organizmu mení.

dívka
 
2. Deflorácia je mýtus
Väčšina dievčat ju má porušenú počas dospievania, a nie vždy na to treba defloráciu ako si ju predstavujeme. Počas prvých rokov života ženy sa táto membrána stáva tenšou, tým pádom aj krehkejšou. Otvor v strede blany sa zväčšuje. Panenská blana nemôže prekrývať cely vchod pošvy, musí byť v nej otvor, ktorým sa odteká menštruačná krv! Vplyvom cvičenia, sebaskúmania, hygieny, používaním tampónov, či dokonca aj pri jednoduchej činnosti akou je chôdza a beh sa poruší teda zmizne.
 
3. Nie každá pociťuje pri prvom pohlavnom styku bolesti.
V čase, keď má väčšina mladých žien prvý sexuálny styk, panenská blana už do veľkej miery je narušená vyššie spomínanými aktivitami. Môže sa stať, že žena bude krvácať a bude pociťovať bolesť, nemusí to byť tak. U väčšiny dievčat dochádza k priebežnému narušovaniu hymenu, a tak ani prvý pohlavný styk nemusí byť taký tragický, ako sa hovorí. Samozrejme, ak je vystresovaná a očakáva nepríjemné pocity, pravdepodobne aj nastanú, lebo nebude vedieť uvoľniť sa.

milenci
 
4. Krvavá plachta je mýtom
Väčšina mladých partnerov nie je skúsených v roli milencov. Preto dievča môže jemne krvácať a to vôbec nemusí byť spôsobené defloráciou, ale inými záležitosťami. – Uponáhľaným alebo drsným sexuálnym stykom, zlým mazaním pošvy či necitlivým skúmaním pošvy partnerovými prstami. Tkanivo vo vagíne je veľmi citlivé, a tak môže vzniknúť jemné krvácanie.
 
5. Primalý otvor sa rieši operačné.
Približne 0,5 percent žien má blanu s veľmi malým otvorom. Môžu mať problémy a bolesti pri používaní tampónov, či pohlavnom styku, rovnako môže zle odtekať menštruačná krv, čo môže spôsobiť tiež nemalé problémy. Stačí jednoduchá operácia.
 
6. Panenská blana ako symbol nevinnosti
V mnohých starých kultúrach sa považuje krvavá plachta po svadobnej noci ako dôkaz čistoty nevesty. Ak počas styku vo svadobnú noc nekrvácala a muž nevyvesil von krvavú plachtu, bola považovaná za skazenú klamárku a sobáš mohol byť považovaný za neplatný, prípadne bola žena vyhostená z domu a podobne. V niektorých kultúrach jej hrozí ešte omnoho krutejší trest v niektorých krajinách aj dnes.
 
Mnoho stresovaných neviest to riešilo poškriabaním s nechtom na stehne tak, aby to muž nevidel a tak získali aspoň trochu krvi. Našťastie, dnes už nemusíme robiť podobné orgie okolo prvého sexu, či svadobnej noci.
 
Aké máte vy skúsenosti s krvácaním a bolesťami pri prvom sexe?

Rubriky
Zábava

Stolné hry

Zbieranie
Zatiaľ čo neexistuje obrovský komerčný trh pre zber stolových hier, nátlak na ich zhromažďovanie môže byť silný pre niekoľko ľudí. Staršie generácie sa pravdepodobne pozerajú späť na svoju mladosť a lahodne si spomínajú na hranie spoločenských hier s rodinnými príslušníkmi a priateľmi. Tieto spomienky môžu byť dokonca pomerne silné a premiešavané, keď premýšľajú o milovaných, ktorí odišli z tohto života, usmievali sa a smiali sa, keď hrávali spoločnú stolovú hru.
Hľadanie hier, ktoré hrali, ak už nie sú v produkcii, môže byť veľkým dôkazom pre ich mladosť, podobne ako zhromažďovanie obrázkov a drobností a trofejí z tých čias.

šachy

Pre ostatných, myšlienka zhromažďovania niektorých z týchto hier môže apelovať na potomstvo alebo dokonca na zisk. Prvé vydanie Monopoly alebo Scrabble by napríklad mohlo stáť veľa peňazí, najmä ak ich nájdete vo vynikajúcom stave. Tieto dve hry sa tiež stali zaujímavými artefaktmi histórie, pretože ani jeden z nich nebol predaný na ich prvý pokus spoločnosťami, ktoré ich nakoniec vyrábajú. Tvorcovia týchto dvoch hier boli odmietnutí viac ako raz, pretože vedenie spoločnosti neverilo, že by o nich mal niekto záujem.

Takže tie prvé vydania môžu priniesť spravodlivé peniaze. Je však dôležité poznamenať, že zhromažďovanie stolových hier nie je ako zhromažďovanie baseballových kariet alebo komiksov a ako také, ak je zámerom zarobiť peniaze prostredníctvom tohto úsilia, vyhliadky budú dlhé a tenké. Zberateľské hry sú vhodnejšie a ideálne pre jednotlivcov, ktorí majú záujem o nich, či už osobných alebo iný.

herní hra

Šťastie verzus stratégia
Stolné hry sa líšia, pokiaľ ide o množstvo stratégie alebo šťastia. Stolové hry, napríklad šachy, sú takmer úplne závislé od stratégie. Úspešný šachista bude schopný zmapovať a naplánovať niekoľko ťahov dopredu zakaždým ťahom protihráča, odhadovať a predpovedať to, čo jeho alebo jeho súper bude robiť na svojich ďalších pár ťahoch. Hra ako Yahtzee, na druhej strane, je založená na samotných kockách. Hráč sa bude spoliehať na niektoré prvky šťastia na každom hode, ale môže tiež použiť stratégiu do určitej miery na určenie ich skóre, odstránenie najpravdepodobnejších postupností kociek v budúcnosti a dúfajú, že získa správny hod na ich ďalšom ťahu.

Rubriky
Zábava

Znamenia, že Vaša mačka starne

Problémy s videním u mačiek
Ochorenie oka u starších mačiek môžu predstavovať ako primárny stav alebo sekundárne pre väčšie zdravotné problémy. Medzi najčastejšie primárne očné problémy u mačiek patria trauma, rakovina a glaukóm (zvýšený vnútroočný tlak).
Oči sú okienkom duše, ale sú aj oknom kardiovaskulárneho systému. Ochorenie oka môže byť sekundárne k inému primárnemu stavu, akým je zvýšený krvný tlak . Hypertenzia sa často prejavuje u mačiek trpiacich hypertyroidizmom a / alebo ochorením obličiek. Môže sa vyskytovať ako zapchané retinálne krvné cievy zaznamenané počas fyzického zaťaženia alebo v závažných prípadoch oddelenej sietnice , ktorú majitelia pozorovali ako náhlu slepotu alebo zníženie videnia.

kočka

Ochorenie obličiek u mačiek
Ochorenie obličiek je jednou z hlavných príčin ochorenia u starších mačiek. Môžete spočiatku zaznamenať nárast v pití a močení, pretože obličky strácajú schopnosť koncentrovať moč. Keď choroba postupuje, mačky strácajú svoju hmotnosť a aj ich chuť k jedlu ako sa toxíny hromadia v krvi. Hoci zlyhanie obličiek (ľadvín) je nezvratné, včasná detekcia a špeciálne navrhnuté obličkové diéty môžu spomaliť progresiu ochorenia.
Naopak náhly nedostatok močenia môže byť tiež znakom vážneho ochorenia obličiek. Keď mačka nemôže močiť, považuje sa to za mimoriadnu situáciu, ktorá si vyžaduje okamžitú veterinárnu starostlivosť.

kočička

Zubné ochorenie u mačiek
Zatiaľ čo viditeľný zubný kameň a periodentálne ochorenie sú významné nálezy u mačiek, sú ešte citlivejšie na zubný problém. Medzi 30 až 70 percentami dospelých mačiek sa prejaví resorpcia mačiek , zle pochopená choroba, ktorá spôsobuje, že telo rozpúšťa zuby v koreňoch. Tento veľmi bolestivý stav sa môže prejaviť bez povšimnutia, pretože viditeľné koruny nad ďasnom môžu byť úplne normálne, aj keď sa korene rozpadajú.
Pravidelné čistenie zubov u veterinárneho lekára je nevyhnutné pre udržanie parodontálneho zdravia, ale takisto sa používajú dentálne rádiografiky. To je jediný spôsob, ako definitívne diagnostikovať resorpciu zubov. Staršie mačky, ktoré sa zdajú byť ochotné jesť, ich to boli alebo majú ťažkosti s žuvaním, by mali byť okamžite vyhodnotené.

Rubriky
Zábava

Ako so našla moju priateľku- mačičku Dášenku

 Na jesennom trávniku žltozelenej farby som medzi kvetmi a vetvičkami zbadala  kamienok alebo malú guľku  čierne- krémovej farby. Ležal tam , ako môžu len neoživené predmety ležať bez najmenších známok života. 
Prečo som sa k nemu priblížila, je ťažké povedať, či srdce jednoducho vyskočilo alebo či duša zavolala. Nebola to hračka, ale malé mačiatko, veľkosti pästi dieťaťa, zmrazené chladom a strachom. 

kočanda
 
Priviesť ju domov, umývanie a kŕmenie bolo otázkou niekoľkých minút, a to tým skôr, že zástupcu mačacieho kmeňa ani nenapadlo protestovať škriabaním. Pri bližšom preskúmaní klbka ako z vlny sa mi zdalo, že  mačka zrejme nie ušľachtilého plemena- ale čo už! Mala malý plochý nos a krátky chvost a  nádej  budúcej nádhery. Nájdenec bol veľmi podobný  „ peršanom“, iba  v nejakej netradičnej farbe. Doma so malá už  dve  staré mačky tak so čakala, ako ju privítajú.

 Dáša bola taká malá, že som sa bála agresívneho správania dvoch starých mačiek, najmä preto, že moje mačky nikdy neznášali zvieratá iných ľudí. Musela som nosiť „zbrusu“ nového  cestujúceho všade so sebou, a ona je hrdo sedela na mojom ramene a sledovala pohyb  mačacích spoločníkov v plastovej šalátovej mise, plnej hračiek. Táto šalátová misa po zvyšok  života sa stala  aj jej obľúbeným útočiskom, keď sa moje rameno už začalo boľavieť od ťarchy zvieraťa. Dášenka vyrastala ako múdre mačka. Nikdy nestála v ceste druhým, nikdy sa nevyšpinila  do misiek s jedlom, nikdy nevošla do  postele. Jej miesto bolo vedľa mňa a ona spala  na zemi pri mojej hlave. Nikdy sa ale neskamarátila so starými mačkami Marou a Dorou.

smutná kočka

   Od  detstva zbožňovala vodu a vliezla si pod kohútik alebo do vane, keď som sa sprchovala,. Vo všetkých svojich 18 rokov života, nikdy nerozbila jedinú  šálku alebo tanierik, , neurobila jediný škrabanec na nábytku. Nikdy som neoľutovala, že som to zlaté klbko vzala k sebe domov. Odvďačilo sa mi veľkou láskou, prítulnosťou a tichým pradením od radosti pri mojom každom vstupe domov. Verím že aj ona bola pri mne šťastná a spokojná. Milovala som ju nadovšetko. Bola mojou spoločníčkou vo chvíľach príjemných, aj tých ťažších, ktoré život so sebou  neraz  veru prináša. Prežili sme  spolu veru veľa radosti a pekných chvíľ.

Rubriky
Zábava

Aké následy na naše zdravie so sebou prináša pravidelné konzumovanie alkoholu?

V odpovediach na túto otázku čítame už dlhší čas viacero vzájomne odlišných zistení, ktoré samozrejme súvisia aj od množstva a druhu alkoholu. Nie je to tak dávno, čo sme sa mohli dočítať, že kto ignoruje alkohol, na starobu mu hrozí demencia, alebo že víno posilňuje  tvorbu červených krviniek, či každý deň by mal človek vypiť pol deci pálenky alebo pohár piva, nakoľko si tým utuží svoje zdravie.
No aktuálne sme sa mohli zas dozvedieť, že alkohol v akejkoľvek forme takisto napomáha k zrodeniu pre telo zákerných chorôb (rakovina a tuberkulóza) a podpisuje sa na častých nehodách. Kde je teda pravda?

whisky

Miesto toho, aby som priniesol zasa ja svoj názor a miesto toho, aby sme sa zas následne točili v jednom kolotoči tvrdení bez východiska, sa na danú problematiku pozrime z pohľadu percent, čísel a štatistík. Pokiaľ sa radíte skôr k zástancom toho prvého názoru a teda že pravidelný príjem alkoholu v menšej forme je prospešný, z hľadiska pravdepodobnosti vzniku choroby alebo nehody vás výsledky nepotešia. Napriek tomu, že rozumnou konzumáciou alkoholu sa na rozdiel od úplnej abstinencie údajne znižuje pravdepodobnosť ochorenia srdca a krvného obehu, "popíjanie" má pred nami schované zákerné zbrane spojené s tvorbou rakoviny a ďalších iných chorôb. Na základe testu týkajúceho sa zistenia výskytu niektorých z 23 najvážnejších chorôb sa medzi sebou zrovnali výsledky abstinentov s výsledkami ľudí, ktorí pravidelne (denne) konzumujú alkohol.

pivo

Pozrime sa tak na finálny verdikt.
Pri skúmaní sa do úvahy brala predovšetkým látka etanol v pomere 10 gramov (čo je približne štvrť litra klasického 4,5% piva). Vypitím tohto malého množstva zvyšujeme výskyt jednej z vážnych chorôb o 0,5 %, čo sa nám môže zdať ako smiešne malé číslo, no berme do úvahy, že bežný človek vypije oveľa viac, než len štvrtinu piva, dá si rovno jedno veľké. Po vypití viacerých veľkých pív alebo viacero silnejších drinkov a sa tak percentá nebezpečne zvyšujú

Rubriky
Zábava

Veci ktoré muž nemá rád počas sexu

1) Nie je si istá, čo má robiť
Naše telá by malo ísť spolu, takže je ťažké uveriť, že žena nebude inštinktívne vedieť, čo má robiť, ale prinajmenšom by žena mala pochytiť pár vecí z televízie, filmov alebo internetu správne? Ale niekedy tomu tak nie je.
Niektoré ženy nemajú žiadnu predstavu, ako potešiť muža a robia chybu keď si myslia, že je to všetko iba o uspokojení a nie tiež o ceste za uspokojením.

selfie

2) Je tam, ale nie je prítomná
Ak práve rozprestiera nohy a kontroluje sa tam dole, chalani to nemajú radi. Naozaj to niekto chce? Je to naozaj odporné.
Ak vás len nechá ísť do určitých miest bez toho že sa zaujíma, je pravdepodobné, že tento vzťah nikam nevedie.

3) Prechádza do porno hviezdy
Možno sa práve stal opak. Stala sa z nej akoby pornohviezda, v sexe, vo fantáziách, jednoducho vo všetkom. Ak vám to nepríjemné, nie ste sami.
Väčšina mužov hovorí a stále hovorí o bláznivom sexe, ale pravdou je, že existuje limit pre každého.

model

4) Nie je otvorená experimentovať
Zatiaľ čo sex je úžasný, môže to byť nudné, ak nebudete mať čas si to niekedy trošku okoreniť. Chlapci chápu, že niektoré dievčatá môžu potrebovať trochu času, aby si zvykli na myšlienku pokusov alebo fantázie, ale nemal rád keď to rázne odmieta a zatracuje.

5) Šteká po nás príkazy
Chlapci nemusia byť vždy schopní nájsť G-miesto alebo dať dievčaťu orgazmus, ale pokúšajú sa o to najlepšie.
Chlapci to nenávidia, keď im dievčatá všetko prikazujú akoby vôbec nevedeli čo majú robiť. Dá sa to povedať aj milšie a omnoho lepšie.

podnikatel

7) Nemá dôveru v seba
Dievčatá, ktoré sa schovávajú pod paplónom alebo trvajú na tom, že majú sex s vypnutými svetlami, nie sú zábavné. Chlapci sa chcú obliecť a baviť sa, a keď je dievča málo sebavedomé, môže naozaj zničiť náladu.
A kto nemá rád sebavedomú ženu ? Je tu niečo super špeciálne, čo hovorí o dievčine, ktorá je pohodlná vo svojej vlastnej koži a nechce skryť svoje telo od svojho milenca.

Rubriky
Zábava

10 tajomstiev večnej mládeže

Predstavujeme vám 10 tajomstiev večnej mládeže, z ktorých málo ktoré poznáte. Buďte vždy krásne!

make up

1. Silné obočie a mihalnice
Nevyhadzujte fľašu z použitej špirály. Umyte a primiešajte ¼ ricínový olej, ½ vitamínu E a ¼ aloe šťavy. Aplikujte túto zmes na obočie a mihalnice štetkou každú noc pred tým, než sa presuniete do postele. Aplikujte po dobu jedného mesiaca.

2. Anticelulitídny obal
Zmiešajte 2 polievkové lyžice zázvoru, 5 lyžíc kozmetickej hliny a 10 lyžíc teplej vody. Aplikujte túto zmes na problémové oblasti (brucho, boky, stehná, ruky) a zabaľte do potravinového filmu. Nechajte pôsobiť 1 hodinu, potom odstráňte film a použite teplú sprchu. Opakujte raz týždenne.

rtěnka

3. Matná manikúra
Premeniť lesklý lak na matný sa dá veľmi ľahko: držte nechty niekoľko minút nad parou – nad vriacou vodou, napríklad. Matné lakovanie bude vyzerať vynikajúco!  Ak sa Vám ale nechce babrať s horúcou parou použite jednoducho matné laky.

4. Mäkké päty
Ak chcete, aby vaše päty neboli hrubé, urobte si nočný kúpeľ: 2 šálky teplej vody, ½ šálky sódy a 1 šálka octu. Namočte nohy po dobu 15-20 minút, potom utierajte uterákom a ošetrujte ich výživným krémom.

5. Prsia
Ak chcete zachovať tvar prsníkov, pohrajte sa s vazelínou. Po 2 týždňoch uvidíte, že pokožka sa stala pružnejšou, zvlhčujúcou a krajšou.

6. Fixácia rúžu
Ak chcete, aby váš rúž nevybledol a nezanechával krúžok okolo pier, použite priehľadný fixátor na prášok. Pokryte pery utierkou, naneste prášok na vrch. Hotovo!

7. Objem rias
Ak nosíte umelé riasy, dajte na ne prášok skôr, ako si ich nafarbíte. To im dodá objem a hustotu.

barbie

8. Presný make-up
Pri aplikácii riasenky podržte lyžicu pod spodným viečkom.

9. Rýchle vyschnutie nechtov
Studená voda vám pomôže vysušiť lak na nechty. Je dôležité zabezpečiť, aby voda pokrývala len nechty, a nie dlaň alebo celú ruku.

Rubriky
Zábava

AKO DOKONČIŤ POSKLADANÉ PUZZLE

Zožeňte si vhodné lepidlo
K dokončeniu puzzle budete potrebovať lepidlo. V obchodoch s umeleckými a remeselnými výrobkami sa dá kúpiť špeciálne, určené iba pre puzzle, prípadne sa dá kompletná sada objednať online.
 
skládačka

Lepidlo je väčšinou v tekutej forme a spolu s ním je k dispozícii aj stierka a penový podklad, na ktorý puzzle nalepíte. Berte do úvahy aj to, že množstvo lepu závisí od veľkosti obrázku. Pri jeho použití je dôležité aby boli dôkladne zaliate všetky škáry medzi jednotlivými dielikmi.
 
Použiť môžete aj lepidlo typu Herkules, ktoré sa po zaschnutí stane priesvitným.
 
Pergamenový papier
Pergamenový papiermá nepriľnavú voskovú vrstvičku takže sa vám nestane, že puzzle pri lepení prilepíte na stôl.
Vystrihnite z neho plochu o cca 3 cm väčšiu než je plocha puzzle a opatrne naň obrázok presuňte obrázkovou časťou nahor.

puzzle
 
Valček na cesto
Pri lepení budete potrebovať rovnomerný a hladký povrch. Aby ste sa ubezpečili, že vám nikde netrčia rohy alebo hrany skladačky prejdite po celej ploche valčekom na cesto.
 
Lepenie
Lepidlo rozotierajte rovnomerne po obrázkovej strane dokončeného puzzle. Plochý štetec alebo stierka vám uľahčia prácu. Ak nemáte ani jedno ani druhé môžete improvizovať zo starou kreditnou kartou, vizitkou alebo kusom lepenky.
 
Snažte sa lepidlo nanášať tak aby nevznikali vzduchové bubliny.
Nechajte ho zaschnúť, najlepšie do druhého dňa alebo dodržte čas uvedený výrobcom na obale.
Na druhý deň naneste druhú vrstvu a znova nechajte dôkladne vysušiť.
Potom aplikujte lepidlo aj na zadnú stranu puzzle.
Po tomto procese by mal byť obrázok dostatočne robustný.

skládání
 
Príprava na zavesenie na stenu
Obrázok môžete zarámovať alebo zavesiť na stenu len tak. Ak sa rozhodnete pre rám najideálnejší jejednoduchý a jednofarebný, ktorý nebude príliš odpútavať pozornosť od obrázku.
 
Pred umiestnením do rámu obrázok nalepte na tenkú penovú podložku, bude sa dať lepšie „vsadiť“ a nebude sa deformovať.