Rubriky
Peniaze

„Teplá“ verzus studená pamäťová pena

Matrace s pamäťovou penou patria k tým najlepším, ak vás trápia bolesti chrbta, trpíte alergiou, kožnými problémami alebo proste iba chcete spať pohodlne. Na trh sa však dostal aj lepší materiál, ako je klasická pamäťová pena, a to studená pena. Aký je medzi týmito dvoma materiálmi rozdiel? Ktorý je vhodnejší pre vás a ktorý, koľko stojí? Poďme si zodpovedať všetky dôležité otázky, ktoré sa týkajú studenej aj klasickej pamäťovej peny.

Široká posteľ s bielou prikrývkou

Rozdiel je v teplote

V teplote, no nie v teplote matraca, ale teplote, ktorá sa používa pri jeho výrobe, respektíve, pri výrobe materiálu samotného. Studená pena je vyrábaná za studena. Vďaka tomu pri tomto procese nevznikajú rôzne zdraviu škodlivé látky, akou je napríklad formaldehyd. Studená pena je teda zdravšia ani nie tak z hľadiska chrbtice, ako z hľadiska vašich pľúc, teda dýchania a pokožky. Tieto matrace sú vhodné prevažne pre alergikov, astmatikov a ľudí, ktorí majú akékoľvek problémy, ktoré sa týkajú spomínaných záležitostí. Samozrejme, aj studená pena poskytuje stopercentný komfort pre vás pohybový aparát, teda pre celé telo.
Studenú pamäťovú penu môžete nájsť aj pod názvami lazy foam alebo lenivá pena. V oboch prípadoch ide o úplne rovnaký materiál.

Pamäťová je zdravá tiež

Človek s odkrytými nohami leží na posteli zakrytý dekou

Na druhej strane nesmieme krivdiť ani klasickej pamäťovej pene. Áno, pri jej výrobe, bohužiaľ, vznikajú aj nejaké tie škodlivé látky, no zas nie v takej miere, ktorá by vám mohla zásadne uškodiť. To platí hlavne vtedy, keď nie ste alergikom a lebo nemáte iné zdravotné problémy. pamäťová pena je výborná z hľadiska zdravia a pohodlia nášho pohybového aparátu, teda najmä chrbtice a taktiež kĺbov. Pokiaľ teda potrebujete matrac, ktorý vám pomôže v tomto smere, a nejaké to minimálne množstvo chemických látok vám nerobí problém, určite nemusíte vyhadzovať peniaze za studenú penu.

Rubriky
Peniaze

Spôsoby, ako riešiť neuhradené faktúry

Zaobchádzanie s nezaplatenými faktúrami môže byť ťažké. Je tu otázka, či sa nepoškodí finančné zdravie vašej firmy. Zistite, ako najlepšie zvládnuť všetky aspekty nevyplatených faktúr a nastavte finančné zdravie vašej firmy čo najlepšie.
Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa vyhnúť nezaplateniu faktúr, je vyhnúť sa práci s klientmi, ktorí vám nezaplatia včas. Aj keď neexistuje žiadna záruka, že klient, ktorý má v minulosti hviezdny splátkový kalendár s inými dodávateľmi, v budúcnosti nestratí svoju bonitu, je pravdepodobné, že tí, ktorí majú vo svojej histórii zlé splácanie faktúr ostatným podnikom, budú s vami pokračovať v tomto trende.

dokumenty

Ujasnite si platobné podmienky
Ak pošlete faktúru, ktorá nie je jasne načrtnutá o tom, kedy očakávate platbu, je pochopiteľné, že niektorí klienti môžu využívať tieto nejasné termíny. Po odoslaní faktúry uveďte svoje platobné podmienky. Rôzne priemyselné odvetvia budú mať rôzne štandardné platobné podmienky, takže váš výskum ukáže, čo má najlepší zmysel pre váš typ podnikania.
Takisto musíte brať do úvahy potreby svojej firmy. Ak nemôžete čakať 60 dní na zaplatenie faktúry, neuspokojte sa s týmto platobným termínom len preto, že to robia iné firmy vo vašej oblasti, ktoré môžu byť väčšie a majú väčšie hotovostné rezervy. Vždy robte to, čo je pre vašu firmu najlepšie.

Zvážte mobilnú fakturáciu
V dnešnej dobe všetci chodíme s malými počítačmi v našich vreckách, tak prečo túto technológiu nevyužijete a neprepnete z papiera na mobilnú fakturáciu? Mobilná fakturácia znižuje čas oneskorenia, ktorý prichádza so zasielaním faktúr poštou, znižuje pravdepodobnosť, že sa vaša faktúra stratí v mori papierovania na stole klienta a uľahčuje sledovanie stavu všetkých vašich faktúr priamo z telefónu.

faktury

Držte svoj hnev na uzde
Takže máte klienta, ktorý je na faktúre v omeškaní. Čo teraz? Ak je váš impulz poslať mu odporný e-mail, zhlboka sa nadýchnite a odstráňte ruky z klávesnice. Áno, máte právo byť zaplatený za prácu, ktorú ste urobili, ale rozhnevaná komunikácia môže zničiť váš vzťah s klientom a spôsobiť, že vaša spolupráca sa ukončí.

Rubriky
Peniaze

Ako kapitalizmus vyťažil z rebélie subkultúr

Túžba niektorých ľudí odlíšiť sa od väčšiny spoločnosti tu zrejme existovala vždy. Zoberme si prvých filozofov, neskôr básnikov a spisovateľov, v 20. storočí zasa hudobné žánre a kapely. No pojem subkultúra ako aj jej význam sa silným vplyvom viaže práve k hudbe. Takéto subkultúry vyjadrujúce sa hudobným štýlom začínajú vznikať niekedy od konca 50-tych, začiatkom 60-tych rokov 20. storočia v Anglicku a tvoria ich najmä tínedžeri.

peníze

Práve v tomto období je vidieť v USA ako aj v Anglicku čoraz viac ľudí afrického pôvodu, teda černochov. Je cítiť ich hudobný vplyv, ako aj vplyv životného štýlu na bielu mládež. Biela mládež je v tom období vychovávaná kresťanskými hodnotami, nie hudbou a áno, v tej dobe bolo ešte bežné považovať vplyv černošského obyvateľstva za hriešny, nekresťanský, vyznávajúci kultúru a náboženstvo reagge. Rebelujúci bieli tínedžeri si tak snažia medzi černochmi nájsť kamarátov, začínajú počúvať ich muziku a prijímať ich životný postoj, nakoľko to pre nich bolo niečo zakázané, nové a cool. Bola to rebélia voči ich rodičom a učiteľom, kedy ich hodnoty boli brané ako biele a nudné, zatiaľ čo černošské sa mládeži javili ako chlapské, drsné a zábavné.

•         A práve toto je ten bod, v ktorom sa zrodila subkultúra, hudobné žánre a štýly obliekania sa, účesov, slovníka, postoja a všetkého, čo si dnes pod pojmom subkultúra predstavíme.

grafity

Skrátka subkultúra je rebéliou voči väčšinovým hodnotám, stanoveniam, systému väčšinového zmýšľania, teda tým pádom sa potrebuje od väčšiny výraznejšie líšiť. A práve až teraz prichádzam k téme peniaze a určitému paradoxu.
Subkultúra sa začala speňažovať. Černošskú "outsiderskú" kultúru a hudbu si biela rebelejúca mládež začne prerábať do podoby komerčného rockandrollu, neskôr do punku, potom drsného metalu,… iným smerom sa blues začal transformovať do Rnb, neskôr hip-hopu,.. Všetky štýly mali svoje populárne obdobie a "normálni starí fotri" z nich vytrieskali peniaze. Túto rebelujúcu mládež aj tak prerobili ku kapitalistickému zmýšľaniu, kedy sa zo subkultúr stali iba módne trendy a celkom výnosný biznis.

Rubriky
Peniaze

Priestor na podnikanie

Všetko mate už pripravené , no jedno Vám stále chýba . Vtedy si položíte otázku , kde vlastne chcem podnikať a akej lokalite to bude najlepšie ? Všetky odpovede nájdete v tomto článku.

Kancelárie

Je jasne že kancelárie na prenájom alebo kúpu nájdete pomerne každom mete a na kažom rohu ulice, máte široký výber , no vy sa nemôžete rozhodnúť. Ak nepotrebujete veľa miesta stačí vám malá kancelária , s vybavením . Avšak budete robiť stretnutia alebo porady , je dobrá keď zvolíte o niečo väčšiu. Pozor však na to ,čím väčšia tým aj drahšia .
zasedací místnost

Predajňa

Je takže nájsť v meste nejakú voľnu predajnú keďže sú všetky obsadené , alebo sú voľné ale niekde mimo mesta. V tomto prípade sa neponáhľajte a počkajte si kým sa nejaká uvoľní , prípadne neobjaví nová niekde centre mesta. Možno to znie ako klišé aby ste čakali na predajnú , no čím lepšie miesto na predaj získate , tým Vám pôjde samotný predaj vášho tovaru.

Výrobné haly

Nájsť výrobnú halu je jednoduché. Môže byť vzdialená od centra mesta aj niekoľko kilometrov. Stačí ak si nájdete takú ktorú ktorá bude rušno špecifikáciou podlá vašich prestav. Zariadiť s ju môžete tak aby Vám vyhovovala výrobe a dodávaním tovaru či polovýrobkov do výroby. Ak by ste chceli trochu zainvestovať a postaviť novú , stým nie je žiadny problém. Všetko Vám urobia podľa vašich predstav a vy ž len môžete začať vyrábať.
hala pro kamiony

Všetko však závisí od toho koľko y ste chceli investovať. Prenajatia  budova môže stáť viac ak ju prerobíte podľa seba , a mesačne platíte niekoľko stoviek eur mesačne , alebo si postavíte novu a už len platíte za energie.
mobilní obchod

Predajňa na kolesách

Pokiaľ plánujete že budete predávať priamo z auta , stačí ak si zakúpite veľké auta a už len predávate . Pozor máte však veľa nevýhod a ako prvú spomeniem , že mesačne spálite veľké množstvo benzínu alebo že auto  môže pokaziť. Na druhej strane ľudia nie vždy sú ochotný kúpiť niečo od takýchto firiem , no ak si spravíte meno a budete predávať lacnejšie ako v klasických obchodoch , predaj Vám pôjde od ruky .

Rubriky
Peniaze

Násilie ako druh podnikania

Začiatkom deväťdesiatich rokoch začal taký spoločnosťou, médiami i políciou neriešiteľný chaos. Vo veľkej miere sa to dotklo aj Československa. Ako spoločnosť celkovo, sme si to uvedomili až okolo roku 2010 a vyššie. Podrobnejšie detaily sme sa dozvedeli až nedávno, kedy o nich konečne vypovedal najvplyvnejší boss podsvietia, samotný Mikuláš Černák. No ten pocit skorumpovanosti a že peniaze rovná sa moc, sme mali už oveľa dávnejšie.
gangster animace

V deväťdesiatich rokoch nastali veľké zmeny a dokonca rozdelenie tohto štátu zvlášť na Českú Republiku a zvlášť na Slovenskú Republiku. Trvalo dlhší čas, kým sme sa spoločnosť a zákony v tej dobe zorientovali. Aj napriek tomu sa niektorí ľudia, ktorí mali obyčajné vzdelanie a klasickú prácu, dostali skoro zo dňa na deň k obrovským peniazom a to kvôli privatizácii všetkých štátnych podnikov. Ak by nám však vtedy niekto povedal, že to toto je pán, ktorý vlastní tieto 2 podniky, tak by sme si mysleli, že sa jedná o vzdelaného a slušného pána. Áno, takí vtedy existovali a myslím, že by si mohli dovoliť slušným spôsobom podniky odkúpiť.
klasický globus

 Lenže.

Takýchto pánov hrubým násilím odradili bývalí veksláci a športoví zápasníci, ktorí vytvorili takú násilnú formu autority. Teda mnohé podniky a peniaze sa nedostali k rozumným, vzdelaným ľuďom, ktorí mali odložené peniaze, ale k týmto svalovcom a drsným chlapíkom, ktorých by sme si pred revolúciou ani nevšimli. Nevšimli, pretože mnohí z nich boli dlhé roky vo väzení a dostali sa von na amnestiu. Ďalej sa jedná o spolok bývalých vekslákov. Potom tu máme skupinu športových kulturistov, ktorí sa kedysi aspoň reprezentovali našu vlasť.
St Gerlach
No aj tí sa dali na šikmé chodníčky. Teda pomerne slušní a majetní ľudia pod fyzickým nátlakom prepísali tieto sprivatizované podniky na tieto spolky povedzme otvorene- chuligánov a zlodejov. Teda podniky mali nových majiteľov, ktorí však niekedy nemali šajn, ako to s podnikaním funguje. Nepoznali ekonomiku a čísla, ale pištole, bojové umenie a návody, ako zastrašovať alebo v horšom a žiaľ početnom prípade, ako sa podnikateľa nadobro zbaviť.

Rubriky
Peniaze

Obchodovanie a zdaňovanie Bitcoinu

Čo raz častejšie sa hovorí o virtuálnej mene s vami Bitcoin. Táto mena sa čoraz častejšie stala hitom obchodníkov ale aj bežných ľudí. Aj bežný človek mohol do virtuálnej meni zainvestovať skutočné peniaze.

distribuce
 
·         Každý hovorí že investovanie do obytnej meny bola veľmi dobrá investícia. No v skutočnosti to môže byť veľké riziko. Ak si Pamätáte tak len nedávno Bitcoin neustále stúpal a jeho vyska sa dostala neviditeľnú hodnotu. No neskôr ako keby bublina praskla a Bitcoin začala rapídne klesať smerom nadol. Veľmi veľa ľudí prišlo o svoje zisky na svojom konte malý len malý objem peňazí z ktorým sa nedalo Už ďalej investovať . Nechcem nikoho Však platiť to je táto investícia môže mať aj záporné vlastnosti. Ako prvú spomeniem že ak investujete zlé môžete prísť o veľké sumy peňazí. Druhá taká vlastnosť je že po novom by sa mal a investovanie do Bitcoinu zdaňovať.
 
Pokiaľ ste si mysleli že Bitcoin sa nedá zdaniť tak ste na omyle. Pretože po novom by sa táto mena mala zdaňovať ale len v tom prípade ak by sa Bitcoin vymenil za tovar. Avšak to môžeme chápať aj tak že zdaňovať by sa malo aj investovanie do tejto meny . Na tento zákon Zatiaľ nie je stopercentný. Kedy sa jedná o anonymnú menu ľudia môžu len ťažko sledovať kto zdaňuje ak to zase nie. Mentálne Je to nastavené na systém jednoduché zdaňovania No časom môže byť táto mená zdanená úplne.

bitcon
 
·         Preto ak nestojíte do tejto meny Dobre si pozrite pravidlá ktoré platia na dani stránkach či weboch. Ak bude niekde uvedené že vyskladanie skutočných peňazí do Bitcoinu je zdanenie musíte odviesť dane  do nášho štátu. Pokiaľ to tak neurobíte môžem vás čakať sankcie až do niekoľko tisíc eur alebo odňatie slobody až na niekoľko rokov. Preto si máme dobre dávajte pozor tiene ktorej stránky a veľmi ukladáte a dobre sa Informujte či je na tejto stránke zamilovanie v našom štáte .