Zbieranie
Zatiaľ čo neexistuje obrovský komerčný trh pre zber stolových hier, nátlak na ich zhromažďovanie môže byť silný pre niekoľko ľudí. Staršie generácie sa pravdepodobne pozerajú späť na svoju mladosť a lahodne si spomínajú na hranie spoločenských hier s rodinnými príslušníkmi a priateľmi. Tieto spomienky môžu byť dokonca pomerne silné a premiešavané, keď premýšľajú o milovaných, ktorí odišli z tohto života, usmievali sa a smiali sa, keď hrávali spoločnú stolovú hru.
Hľadanie hier, ktoré hrali, ak už nie sú v produkcii, môže byť veľkým dôkazom pre ich mladosť, podobne ako zhromažďovanie obrázkov a drobností a trofejí z tých čias.

šachy

Pre ostatných, myšlienka zhromažďovania niektorých z týchto hier môže apelovať na potomstvo alebo dokonca na zisk. Prvé vydanie Monopoly alebo Scrabble by napríklad mohlo stáť veľa peňazí, najmä ak ich nájdete vo vynikajúcom stave. Tieto dve hry sa tiež stali zaujímavými artefaktmi histórie, pretože ani jeden z nich nebol predaný na ich prvý pokus spoločnosťami, ktoré ich nakoniec vyrábajú. Tvorcovia týchto dvoch hier boli odmietnutí viac ako raz, pretože vedenie spoločnosti neverilo, že by o nich mal niekto záujem.

Takže tie prvé vydania môžu priniesť spravodlivé peniaze. Je však dôležité poznamenať, že zhromažďovanie stolových hier nie je ako zhromažďovanie baseballových kariet alebo komiksov a ako také, ak je zámerom zarobiť peniaze prostredníctvom tohto úsilia, vyhliadky budú dlhé a tenké. Zberateľské hry sú vhodnejšie a ideálne pre jednotlivcov, ktorí majú záujem o nich, či už osobných alebo iný.

herní hra

Šťastie verzus stratégia
Stolné hry sa líšia, pokiaľ ide o množstvo stratégie alebo šťastia. Stolové hry, napríklad šachy, sú takmer úplne závislé od stratégie. Úspešný šachista bude schopný zmapovať a naplánovať niekoľko ťahov dopredu zakaždým ťahom protihráča, odhadovať a predpovedať to, čo jeho alebo jeho súper bude robiť na svojich ďalších pár ťahoch. Hra ako Yahtzee, na druhej strane, je založená na samotných kockách. Hráč sa bude spoliehať na niektoré prvky šťastia na každom hode, ale môže tiež použiť stratégiu do určitej miery na určenie ich skóre, odstránenie najpravdepodobnejších postupností kociek v budúcnosti a dúfajú, že získa správny hod na ich ďalšom ťahu.

Mohlo by se vám také líbit: