Sklenené dvere nepatria medzi tie najodolnejšie kúsky. Sklo môže pôsobiť akokoľvek dobre, môže byť akokoľvek špeciálne tvrdené, no oceľ z neho nebude nikdy. Ak chcete predísť vypadnutej alebo roztrieštenej tabuli skla, dávajte si pozor na tieto veci. Ľudská dlaň pred a za sklom.jpg

  • Staré sklonie je bezpečné už samo o sebe a keď sa k tomu nachádza na dverách, ktoré sú neustále v pohybe, hovoríme o naozaj riskantnom športe. Sklenené dvere sú síce považované za modernú záležitosť, ak sa však dobre zamyslíte, tak prídete na to, že ich nájdete aj na starých domoch. Sklenené hviezda alebo výplň na polovici dverí, to je klasika, ktorá sa nosila aj takých štyridsať rokov dozadu. Staré sklo teda treba čo najskôr vymeniť alebo si kúpiť úplne nové dvere.
  • Zámky a závesy pre sklenené dvere LMmont môžu niekedy taktiež zapríčiniť prasknutie skla. Najčastejšie sa tak stane pri samotnej montáži, ale taktiež nesprávnou alebo neodbornou montážou. Každá tabuľa skla má určité body, ktoré sú krehké. Stačí malé ťuknutie alebo zle rozmiestnený tlak a je po skle. Montáž sklenených dverí preto patrí do rúk odborníkov. Dôležité je aj používanie správneho a kvalitného príslušenstva.
  • Prievan a taktiež nepozornosťsú najväčšími nepriateľmi skla. Niekedy nemusí byť buchnutie extrémne silné. Stačí, že „sadne“. V tomto smere vám pomôžu zarážky do dverí, hydraulika, špeciálne zámky a samozrejme aj vaša pozornosť.

Staré drevené dvere so sklenenou výplňou.jpg

  • Vtáky a domáce zvieratávedia skleneným dverám dať poriadne zabrať. Platí to najmä o exteriérových dverách. Preto nie je na škodu, ak popremýšľate nad fóliou s textúrou, vkusnou nálepkou alebo rastlinami umiestnenými za sklom. Ak máte väčšieho psa, dajte si naozaj pozor. Nejde totiž len o poškodenie skla, ale aj zranenie zvieraťa. Najlepšie je, ak s ním absolvujete tréning, pri ktorom sa naučí, že cez sklo sa nedá prejsť. Nie je to nič komplikované, nemajte strach, pes je dostatočne inteligentné zviera.

Mohlo by se vám také líbit: