Tu je niekoľko dôležitých faktov o panenskej blane, o ktorých pravdepodobne neviete.
 
1. Bábätká – dievčatká majú silnú a viditeľnú panenskú blanu
Stopercentne sa nedá povedať prečo, ale je to tak. Hymen má pri narodení tvar šišky, je viditeľný a veľmi silný. Samozrejme sa vývojom organizmu mení.

dívka
 
2. Deflorácia je mýtus
Väčšina dievčat ju má porušenú počas dospievania, a nie vždy na to treba defloráciu ako si ju predstavujeme. Počas prvých rokov života ženy sa táto membrána stáva tenšou, tým pádom aj krehkejšou. Otvor v strede blany sa zväčšuje. Panenská blana nemôže prekrývať cely vchod pošvy, musí byť v nej otvor, ktorým sa odteká menštruačná krv! Vplyvom cvičenia, sebaskúmania, hygieny, používaním tampónov, či dokonca aj pri jednoduchej činnosti akou je chôdza a beh sa poruší teda zmizne.
 
3. Nie každá pociťuje pri prvom pohlavnom styku bolesti.
V čase, keď má väčšina mladých žien prvý sexuálny styk, panenská blana už do veľkej miery je narušená vyššie spomínanými aktivitami. Môže sa stať, že žena bude krvácať a bude pociťovať bolesť, nemusí to byť tak. U väčšiny dievčat dochádza k priebežnému narušovaniu hymenu, a tak ani prvý pohlavný styk nemusí byť taký tragický, ako sa hovorí. Samozrejme, ak je vystresovaná a očakáva nepríjemné pocity, pravdepodobne aj nastanú, lebo nebude vedieť uvoľniť sa.

milenci
 
4. Krvavá plachta je mýtom
Väčšina mladých partnerov nie je skúsených v roli milencov. Preto dievča môže jemne krvácať a to vôbec nemusí byť spôsobené defloráciou, ale inými záležitosťami. – Uponáhľaným alebo drsným sexuálnym stykom, zlým mazaním pošvy či necitlivým skúmaním pošvy partnerovými prstami. Tkanivo vo vagíne je veľmi citlivé, a tak môže vzniknúť jemné krvácanie.
 
5. Primalý otvor sa rieši operačné.
Približne 0,5 percent žien má blanu s veľmi malým otvorom. Môžu mať problémy a bolesti pri používaní tampónov, či pohlavnom styku, rovnako môže zle odtekať menštruačná krv, čo môže spôsobiť tiež nemalé problémy. Stačí jednoduchá operácia.
 
6. Panenská blana ako symbol nevinnosti
V mnohých starých kultúrach sa považuje krvavá plachta po svadobnej noci ako dôkaz čistoty nevesty. Ak počas styku vo svadobnú noc nekrvácala a muž nevyvesil von krvavú plachtu, bola považovaná za skazenú klamárku a sobáš mohol byť považovaný za neplatný, prípadne bola žena vyhostená z domu a podobne. V niektorých kultúrach jej hrozí ešte omnoho krutejší trest v niektorých krajinách aj dnes.
 
Mnoho stresovaných neviest to riešilo poškriabaním s nechtom na stehne tak, aby to muž nevidel a tak získali aspoň trochu krvi. Našťastie, dnes už nemusíme robiť podobné orgie okolo prvého sexu, či svadobnej noci.
 
Aké máte vy skúsenosti s krvácaním a bolesťami pri prvom sexe?

Mohlo by se vám také líbit: