Rubriky
Bývanie

Stavby, o akých sa vám ani nesnívalo!

Neviete sa ani rozhodnúť, aký tie domácnosti by bol pre vás najvhodnejší a preto ste sa rozhodli investovať do kvalitného architektonického projektu, ktorý bude mať naozaj zmysel, hlavu a pätu a na ktorý sa budete môžeš spoľahnúť, že bude presne taký kvalitný, ako by ste chceli aby bola vaša domácnosť? Chcete mať aj vy profesionálne navrhnutú a zariadenú domácnosť od skutočných profesionálov, ktorí vedia, čo robia a v tejto oblasti sa skutočne veľmi dobre vyznajú? Chcete aj vy presne taký typ domu, do ktorého sa budete každý jeden deň veľmi radi vracať a ktorý budete môcť považovať za svoju domácnosť, v ktorej rade žijete a ktorá predstavuje ideálny súlad medzi vašimi dokonalými predstavami a realitou, ktorá sa vám splnila a je presne taká, ako ste po nej vždy túžili? Niekedy môže byť odhodlanie sa to do začatia budovania svojho vlastného domu veľmi náročné, avšak so správnou výpomocou to nemusí byť vôbec také ťažké, ako si možno myslíte!

interior-designer-working-with-young-couple_155003-29457

Vyberte si preto aj vy profesionálny tím architektov a práve teraz si preto vyberte nás a my vám pomôžeme vybrať dokonalý projekt, ktorý sa bude hodiť pre vaše individuálne potreby a rovnako tak aj pre váš spôsob života, aby bola vaša domácnosť zariadená presne tak, ako ste si vždy vysnívali, a aby sa dokonale hodila k tomu, aké hodnoty v živote preferujete.

interior-design-graphic-designer-renovation-technology-concept-woman-working-with-color-samples-selection_1423-134

Výber ideálneho domu pre celý náš život je veľmi dôležitý a preto, ak by ste aj vy radi zmenili oveľa viac, ako iba miesto kde práve teraz žijete a zabezpečili si svoje vlastné, ktoré bude už navždy patriť vám a v ktorom budete prežívať naozaj nezabudnuteľné a krásne chvíle, navštívte ešte dnes našu internetovú stránku a rozhodnite sa na nej pre tie najkrajšie projekty, z ktorých niektorý môže byť práve ten vysnívaný pre vás a súdený jedine vám! Naše architektonické štúdio vám prezradí všetky podrobnosti a uvedie vás do režimu diania!

Rubriky
Bývanie

Útulný kútik s ušiakom

Kto ešte nesedel v tomto type kresla, ten ani netuší, čo je to naozajstné pohodlie pri sedení. Začnime s opisom odspodu. Štyri drevené nožičky, stabilne rozložené v priestore. Príjemne priestranná a mäkká  sedacia časť potiahnutá kvalitnou látkou alebo kožou. Dve robustné čalúnené opierky na ruky. Pohodlná opierka na chrbát, vysoká až nad hlavu. A teraz príde to pravé „ušiakovské“  – postranné opierky v oblasti hlavy, alebo aj celej chrbtovej časti. Úžasné! A keď sa vydarí  návrhárovi ešte aj dizajn tohto kusu nábytku, potom je pre interiér nielen praktickým, ale aj prekrásnym potešením.

křeslo

História ušiakov pochádza z Anglicka. Jeho tvar mal chrániť ľudí pred zimou a prievanom. Keď bol kozub ešte jediným zdrojom tepla, ľudia v ňom sedávali pri ohni a lepšie si vďaka nemu udržovali teplo. Našťastie máme už aj iné možnosti, ako sa doma zohriať, ale vďakabohu nám zostal aj tento sedací nábytok.
Vzhľadom k tomu, že sa vyrába v rôznych štýlových prevedeniach, hodí sa do väčšiny interiérov. Či už ide o bývanie, kaviareň, hotel, kanceláriu – kdekoľvek ho umiestnite, vytvorí pocit domáceho, útulného priestoru. Predstavte si ho napríklad v rohu miestnosti, kde radi čítate.

Postavte k nemu vysokú lampu s mäkkým, teplým osvetlením, malý stolík s romantickou dečkou a vázou čerstvých kvetov a ponorte sa do kresla s knižkou v ruke. Príjemné? Alebo ho umiestnite v pracovni oproti oknu. Pristavte k nemu taburetku potiahnutú semišom. Posaďte sa, vyložte si nohy a v pohodlí si vychutnávajte pohľad z okna. Inšpirujúce, že? Môžete ním zariadiť svoju kaviarničku. Pridajte k niekoľkým kreslám dostatočne veľký drevený stolík, stojan na noviny, elegantnú dekoráciu na stenu a vaši klienti sa k vám budú veľmi radi vracať. Jednoduché, však?

ušáky

Pri výbere sa nesnažte hľadať kúsok, ktorý sa bude podobať s vašim ostatným nábytkom. Pokojne z neho spravte nábytkový solitér. Stačí, keď bude mať malý spoločný rys so zvyšnou časťou interiéru, napríklad časť farby alebo materiálu. Krásne vynikne a vy sa z neho budete dlho tešiť.

Rubriky
Bývanie

Počuli ste o technike prenášania obrázkov?

     Ak sa chcete vo Vašom byte cítiť príjemne, a má to byť Váš domov, musí zákonite dýchať osobitou atmosférou. Musí tam byť  niečo osobné a pre Vás vzácne. Môžu to byť obľúbené fotografie a obrázky, či iné dekoračné predmety. Ako si ich vyrobiť? Nie je to nič zložité, ak použijete techniku na prenášanie obrázkov.Spomienky na dovolenku.jpg
Čo budete k tomu potrebovať?

 • Lepidlo na prenos obrázkov
 • Obľúbenú fotografiu alebo obrázok
 • Štetec na nanášanie lepidla
 • Hubku na riad
 • Misku s vodou
 • Nožnice
 • Vhodný podklad ( drevo, sklo, plátno, plechová nádoba, … )

Ako budete postupovať?

 1. Vybraný obrázok vytlačíte v laserovej tlačiarni a vystrihnete. Je dobré, ak necháte ešte aspoň 5 mm okraj od obrázku.
 2. Ak chcete použiť fotku, na ktorej sú texty , bude vhodné, ak ju  vytlačíte zrkadlovo, aby sa neskôr text zobrazoval správne.
 3. Môžete použiť čiernobiely i farebný obrázok.
 4. Lepidlom na prenos obrázkov natriete Váš podklad, kde budete obrázok prenášať a tiež lícovú časť obrázka. Lepidlo nenanášate na celú plochu, ale len tam, kde bude obrázok.

 

 1. Obrázok prilepíte a necháte dôkladne zaschnúť – asi 24 hodín. Pri prenose na plátno, môžete dané miesto tiež vysušiť fénom a celý prenos urýchliť. Ak obrázok zafixujeme žehlením je možné také plátno prať na 40 stupňov.
 2. Potom na obrázok nanesiete hubkou vodu a rozmočíte ho. Vrchný papier budete jemne šúchať hubkou, kým sa neobjaví obrázok. Odstránite zvyšný papier  a necháte obrázok poriadne vyschnúť.
 3. Po zaschnutí obrázok ešte jemne natriete jednou vrstvou lepidla alebo matným lakom, ktorý sa používa na servítkovú  techniku. S výsledkom budete určite spokojní.Súrodenecká láska.jpg

Dostanete originálny a trváci výrobok. Vaši hostia ho určite ocenia.
 
Túto techniku môžete použiť aj pri rodinných fotografiách, ktoré chcete mať na očiach v netradičnom prevedení.
Ak chcete ako podklad použiť drevo, je potrebné ho pred prenášaním pripraviť,  jemne prebrúsiť, aby sa pritlačený obrázok mohol dôkladne prilepiť.
     Táto efektná a jednoduchá metóda Vám skrášli Váš príbytok a dá mu osobité čaro.

Rubriky
Bývanie

Zopár jednoduchých spôsobov, ako sa zbaviť mravcov okolo domu

Odstráňte zdroje potravín
Hlad mravcov je najlepší spôsob, ako sa ich zbaviť. Nakúpte vzduchotesné nádoby a ukladajte v nich všetky potraviny (najmä cukor, obilie a krmivo pre domáce zvieratá). Umiestnite všetky zapečatené nádoby najmenej meter a pol od zeme na regáloch alebo vo vnútri skriniek. To značne zníži obťažovanie mravcov.

hmyz

Vyhnite sa používaniu pesticídov
Mnoho majiteľov domov používa pesticídy a insekticídy na zabíjanie mravcov. Zatiaľ čo to môže priniesť rýchle výsledky, budete nevedomky tiež poškodzovať ľudí a domácich miláčikov. Takže, za každú cenu, držte sa ďaleko od chemikálií a pesticídov, aby ste sa zbavili mravcov.

Nastavte pasce na mrave na jar a jeseň
Jarné a jesenné mesiace sú najlepší čas roka na to, aby ste mohli pripraviť pasce na mravce. Gélové pasce obsahujú jed, ktorý zabíja mravce tým, že prvýkrát nakazí pracovníkov, ktorí nosia jed, späť do hniezda a zabíjajú iných mravcov. V porovnaní s rozprašovaním pesticídov môžu byť mravčie pasce iba tam, kde s nimi môžu prísť iba mravce do kontaktu, takže sú bezpečné pre použitie okolo domácich miláčikov a detí. Väčšina pascí mravcov dostupných na trhu obsahuje arzén. Vyhnite sa nákupu pascí, ktoré obsahujú ťažké dávky jedu, ktoré okamžite zabíjajú mravce predtým, ako ich môžu odniesť späť do hniezda. Budete musieť nastaviť návnady stále niekoľko týždňov na pokračovanie v zabíjaní mravcov. To je nevyhnutné na to, aby ste sa ich zbavili natrvalo.

mravenec

Venujte pozornosť dobrému čisteniu domova
Čistenie je dôležitým krokom pre dlhodobú kontrolu mravcov. Každý večer utrite kuchynské pulty s octom a / alebo antiseptickými čistiacimi prostriedkami. Zvyšné potraviny skladujte v chladničke alebo v uzavretých nádobách. Utrite všetky drobky zo stolov a podláh. Učte deti, aby jedli len na jedálenskom stole. Špinavé platne okamžite opláchnite. Vysávajte podlahy dvakrát až trikrát týždenne a pridajte kukuričný škrob do vákuových vakoch. To spôsobí, že mravce sa nerozmnožia a zomrú vo vákuových vakoch. Vyhnite sa nechávania zvieracieho krmiva mimo v noci, pretože to pozýva mravce a iný hmyz.

Rubriky
Bývanie

Veci, ktoré robia ľudia s dokonalými kúpeľňami každý deň

1. Vyprázdňujú odpadkový kôš.
Dokonca aj najmenšie množstvo odpadu môže zanechať v miestnosti zápach. Namiesto toho, aby ste nechali v koši hromadiť odpadky, vyprázdnite ho každý večer.

vana

2. Po sprchovaní umývajú sprchu.
Keď ste po sprche svieži a čistí, prečo nevenujete chvíľu na to, aby bola vaša sprcha taká istá? Po každej sprche, by ste mali poumývať sprchu zmesou octu a vody. Nedávajte ocot na povrchy z prírodného kameňa, stačí keď ho poumývate čistou vodou.

3. Používajú sušičku uterákov.
Umiestnite uteráky v kúpeľni na sušičku asi na 10 minút každú noc, predtým než pôjdete do postele, aby sa v kúpeľni nehromadila vlhkosť. Táto rýchla úloha vám pomôže udržať uteráky dlhšie čerstvé. Len dávajte pozor, aby ste ich úplne nevysušili – mohlo by to skracovať ich životnosť a poškodiť tkaninu.

4. Zapnú si ventilátor, keď vstúpia do kúpeľne.
Je to prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, keď vstúpite do svojej kúpeľne. Pomáha to udržať čerstvý vzduch v kúpeľni a zároveň to znižuje aj vlhkosť, ktorá prispieva k tvorbe plesní.

5. Umývajú kúpeľňu každý deň.
Skúste jednoducho odstrániť mydlo z umývadla na konci dňa – predtým, ako vytvrdne a stane sa viac ťažšie na čistenie. Toaletu čistite taktiež každý deň, aby ste ju mali vždy čistú. Ak si na to zvyknete, bude to pre vás samozrejmosť a budete to robiť automaticky.

čistící prostředky

6. Pri čistení zubov robia viacej vecí naraz.
Nestrácajte vzácne minúty, keď si budete nabudúce čistiť zuby. Pri vyplachovaní úst očistite zároveň aj umývadlo od zbytkov pasty, aby vám tam nestvrdla. Ak zaprskáte zrkadlo, rovno ho poumývajte.

7. Čistia odtoky každý deň.
Každý nemá rád čistenie vlasov z odtokov, je to hnusné. Namiesto toho, aby sa vám váš odtok nepremenil na vtáčie hniezdo, čistite ho po každom sprchovaní. Vyhnete sa nechutnému čisteniu neskôr, keď budú vlasy v odtoku zlepené a budú smrdieť.

Rubriky
Bývanie

Nevyhadzujte staré oblečenie

Chystáte sa na veľké upratovanie šatníka, ale neviete, čo spraviť so všetkými tými starými, ale aj tak peknými kúskami? Kamarátky ho nechcú a kontajner na oblečenie by ste zaplnili až po okraj. Nie všetko je hneď hodné do smetí a z niektorých vecí si viete aj sami vyrobiť zaujímavé pomôcky do vašej domácnosti.

oblečení

Z legín si viete vyrobiť zaujímavý top
A ako na to? Budete potrebovať len nožnice a dobrú náladu! Preložte legíny na polovicu ako keď ich idete skladať do skrine. Odmerajte si dĺžku rúk a podľa toho v akej dĺžke chcete rukáv mať, odstrihnite ich konce. Ako ďalší krok vystrihnite dieru na hlavu v priestore medzi nohami. A to je vlastne všetko, zázrak je na svete.

Upratovacie pomôcky
Keď rozstriháte niektoré tričká či svetre z príjemných a jemných materiálov, dosiahnete napríklad výbornú leštičku skla. Jednoducho rozstrihajte kusy oblečenia na štvorce a získate nové handry, ktoré majú veľmi veľa ďalších využití!

Poťah na vankúš
Ak sa vám veľmi páči látka starého kusu odevu, môžete si z nej vyrobiť napríklad poťah na vankúš! Zaujímavý spôsob je napríklad využiť na to sveter na zapínanie. Vrchnú časť odstránite a zošijete, rovnako postupujete aj pri spodnej časti. Cez miesto kde sa sveter zapísal na gombíky vložíte vankúš a následne gombíky znova pozapínate!

obchod

Predaj ďalej
Všetci iste poznáme pocit, keď si niečo nové a krásne kúpime v obchode a nakoniec si to nikdy neoblečieme. Prečo? Tak to zostane navždy záhadou. Možno až doma zistíte, že si k tomu nemáte čo obliecť a časom na tento kúsok zabudnete. Pokiaľ nájdete vo vašej skrini kus odevu, ktorý má dokonca na sebe ešte predajnú ceduľku, ale aj napriek tomu viete, že si to už nikdy neoblečiete, môžete sa pokúsiť tieto veci predať a možno si aj pekne privyrobiť. Na internete a sociálnych sieťach existuje mnoho bazárov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa starého (vlastne nového) oblečenia.

Rubriky
Bývanie

Nebojte sa ohňa

Myslíte si, že je úplne divné, keď http://www.blesk.cz/volicsky-prukaz-2018 mám fóbiu z ohňa? Ľudia majú skutočne fóbie z rôznych vecí, ale poznám len veľmi málo ľudí, ktorí sa reálne bola ohňa. Vždy som z toho bola totálne vyklepaná, kamkoľvek som šla, musela som vedieť, že sa tam nebude žiadna opekačka, jednoducho nič, čo by bolo aj vzdialene spojené z ohňom. Mala som z toho skutočne veľké nervy a obavy a myslím si, že som si to už pomaly robila aj sama. No napriek tomu som s tým naozaj nemohla nič robiť, bola som hotová a hnevala som sa sama na seba. Niektoré nevysvetliteľné fóbie proste nezastavíte.

požární dveře

Aby vám to nebránilo v bežnom živote…

Mne sa to však rokmi iba zhoršovalo. Zrazu som proste bola nastavená tak, že všetko, čo robím súvisí s mojou fóbiou z ohňa. Nemohla som sa nikam pohnúť, pretože som sa bála, že sa niečo stane a že zhorím. Mala som veľmi veľa podobných stavov, kedy som si potrebovala len sadnúť do kúta s hlavou medzi kolenami a predýchavať, pretože som bola totálne mimo a totálne rozhodená. Vždy som sa musela uisťovať, že tam, kde som, určite nebude horieť. Viete si asi predstaviť aj to, ako som varila, keď sa dialo toto, nemáme pravdu?

ceník

Meditácie a pokoj

Okrem toho, že som začala chodiť na jógu a chodila som aj na sedenia so psychológom, tak som robila aj iné opatrenia. Začala som takými bežnými vecami, ktoré by mohli byť úplne v pohode, napríklad som začala pozerať protipožiarne dvere cenník. Niekto si možno myslí, že toto je už naozaj cez čiaru, ja ale musím povedať, že ma to vážne priam neuveriteľne upokojovalo. Človek by si myslel, že je to kravina, no vo mne to vyvolávalo rôzne pocity, ktoré boli priam neopísateľne super. Keď som o tom povedala môjmu psychológovi, povedal, že aj opatrenia mi môžu pomôcť, aby som sa vyrovnala sama so sebou. Čo je na tom pravdy, to teda neviem, podstatné však je, že mi to naozaj pomohlo.