Escape room alebo po slovensky úniková izba je hra, ktorá sa v dnešnej dobe teší naozaj obrovskej popularite. Niet divu, že práve preto prišla aj ku nám na Slovensko. Ťažko povedať, kedy sa začala objavovať. Je jasné, že ju do našej krajiny dotaihli najmä mladí ľudia, ktorí videli, ako sa pri nej bavia ľudia v zahraničí.

smích
 
Ide hlavne o to, aby ste za krátky čas vyriešili niekoľko ťažších úloh. Musíte porozumieť väčšiemu množstvu informácií za kratší čas a práve preto tieto únikové hry veľmi rozvíjajú aj vašu inteligenciu. Je potrebné povedať, že to možno nie je pre slabšie povahy, pretože tieto hry sú často spojené s rôznymi hororovými príbehmi. Najdôležitejšie je, aby ste sa od toho aspoň trochu odbremenili alebo sa na to pozerali s nadhľadom. Určite to však nie je nič pre ľudí, ktorí zvyknú panikáriť.
 
Podstata spočíva v tom, že vás zavrú do miestnosti, kde musíte nájsť niekoľko indícií, kľúčov alebo iných pomôcok, ktoré vás nakoniec dostanú von. veľmi často riešite práve matematické úlohy a hádanky a verte tomu, že pri riešení niektorých sa naozaj poriadne zapotíte. Práve preto hranie únikových hier môže napomôcť k rýchlemu riešeniu problémov, ale aj k rýchlemu rozhodovaniu.
 
V seriáloch môžeme vidieť aj to, ako často sú escape room inšpirované filmami alebo seriálmi, či knihami. Väčšinou sú ale spájané s istou strašidelnou tematikou. Duchovia, múmie, zombie, to je len jedna z mála vecí, ktoré vás môžu v escape room stretnúť. Ide o to, aby vás vystrašili hlavne vtedy, keď sa najviac sústredíte. Práve preto sa tieto hry hrajú v kolektíve. Okrem toho je naozaj oveľa väčšia zábava. Vo všeobecnosti platí, že čím viac ľudí, tým lepšie.

karneval
 
Nebojte sa a vrhnite sa do niečoho, čo sa len tak nevidí. Jedna malá rada: Vyberte si správnu partiu ľudí, od každého trošku. Jedného strachopuda, jedného inteligenta a niekoho, kto vám bude robiť zo zábavy ešte väčšiu srandu.
 

Mohlo by se vám také líbit: