●       Bude pri vás nech sa deje čokoľvek
Pri výbere domáceho maznáčika, samy uvidíte že si padnete do oka. Vzbudí sa vo vás nádej a láska, ako keď stretnete tú vysnívanú polovičku. Prvé dni bývajú zoznamovacie. Pozorujete vy jeho, a on vás. Pomaly si začnete zvykať, že sa vám neustále niečo pletie po pod nohy. A keď budete cítiť voľno, v tej chvíli ho začnete hľadať po dome. Keď ho konečne nájdete, spozorujete ,že niečo nie je v poriadku. Vaše tričko nemá tvar ako malo doteraz, tlak vám o niečo stúpi, no kvôli jeho očiam sa nebudete vedieť poriadne nahnevať.

pes a kočka
 
●       Je to láska
Medzi človekom a zvieraťom nastáva úprimná láska. Keď spolu trávite skoro každý deň, možno si už leziete na nervy, no nič veľkého to nie je. Prídete zo školy či práce, a vaše klbko na vás netrpezlivo čaká. Hneď ako otvoríte dvere, je tam, a jeho oči sú rozžiarené ako dve malé hviezdičky. Obtrie sa o vás, čo znamená dlhé objatie, a že ste mu chýbali. Konečne ste s ním a jeho bruško nebude prázdne. Sadnete si na gauč, vyložíte si nohy a on s vami prežije ďalší deň.

pejsek
 
●       Nie je koniec
Keď príde nečakaný zvrat, a všetko sa otočí hore nohami, neviete čo robiť. Plus keď ste náhodou na služobnej ceste, alebo niekde odcestovaní a nemáte šancu prísť. Vtedy sa s tým musíte len vy samy vyrovnať, a naučiť sa byť vďačný zato, že ste sa vôbec v živote stretli. Zostane vám navždy v pamäti, a vo vašich snoch bude neustále.

dítě
 
●       Nehľadajte si náhradu
Každý z nás potrebuje utíšiť svoj smútok, a väčšina ľudí si zo dňa na deň nájde náhradu. To nie je najlepší spôsob. Možno pri ňom nadobudnete nové zážitky, smútok zostane. Najlepšia vec je pokúsiť sa žiť tak ako bude, a možno si nájsť nejakú zaručenú a dobrú záľubu, napríklad umenie.
Človek sa musí vysporiadať so životom taký aký je. Že k nemu smrť patrí rovnako tak, ako narodenie. Nikdy nevieme kedy sa s tou danou dušou ešte raz, či viac krát stretneme.

Mohlo by se vám také líbit: