Myslíte si, že je úplne divné, keď http://www.blesk.cz/volicsky-prukaz-2018 mám fóbiu z ohňa? Ľudia majú skutočne fóbie z rôznych vecí, ale poznám len veľmi málo ľudí, ktorí sa reálne bola ohňa. Vždy som z toho bola totálne vyklepaná, kamkoľvek som šla, musela som vedieť, že sa tam nebude žiadna opekačka, jednoducho nič, čo by bolo aj vzdialene spojené z ohňom. Mala som z toho skutočne veľké nervy a obavy a myslím si, že som si to už pomaly robila aj sama. No napriek tomu som s tým naozaj nemohla nič robiť, bola som hotová a hnevala som sa sama na seba. Niektoré nevysvetliteľné fóbie proste nezastavíte.

požární dveře

Aby vám to nebránilo v bežnom živote…

Mne sa to však rokmi iba zhoršovalo. Zrazu som proste bola nastavená tak, že všetko, čo robím súvisí s mojou fóbiou z ohňa. Nemohla som sa nikam pohnúť, pretože som sa bála, že sa niečo stane a že zhorím. Mala som veľmi veľa podobných stavov, kedy som si potrebovala len sadnúť do kúta s hlavou medzi kolenami a predýchavať, pretože som bola totálne mimo a totálne rozhodená. Vždy som sa musela uisťovať, že tam, kde som, určite nebude horieť. Viete si asi predstaviť aj to, ako som varila, keď sa dialo toto, nemáme pravdu?

ceník

Meditácie a pokoj

Okrem toho, že som začala chodiť na jógu a chodila som aj na sedenia so psychológom, tak som robila aj iné opatrenia. Začala som takými bežnými vecami, ktoré by mohli byť úplne v pohode, napríklad som začala pozerať protipožiarne dvere cenník. Niekto si možno myslí, že toto je už naozaj cez čiaru, ja ale musím povedať, že ma to vážne priam neuveriteľne upokojovalo. Človek by si myslel, že je to kravina, no vo mne to vyvolávalo rôzne pocity, ktoré boli priam neopísateľne super. Keď som o tom povedala môjmu psychológovi, povedal, že aj opatrenia mi môžu pomôcť, aby som sa vyrovnala sama so sebou. Čo je na tom pravdy, to teda neviem, podstatné však je, že mi to naozaj pomohlo.

Mohlo by se vám také líbit: