Facebook má oveľa viac funkcií, než len klasické četovanie. Ak sa im budeme venovať, odmenou nám bude pohodlnejšia, slobodnejšia a súkromnejšia manipulácia zakaždým, kedy sa prihlásime. Ak nám na tejto sieti prekážajú určité veci, možno sa nám ich podarí nadobro odstrániť a tým pádom sa stane práca na Facebooku príjemnejšou. Skúsme sa preto pozrieť ako dosiahnuť čo najlepších a najpraktickejších funkcií, ktoré by nám mohli pomôcť k lepšiemu zážitku, pričom by sme si Facebook nastavili do podoby, aká by vyhovovala predovšetkým nám.

myšlnka

Uložme si zaujímavý príspevok pre seba
Každý jeden deň pribudnú na tejto sieti nové a nové príspevky, z toho nás mnohé zaujmú. No pravdepodobne to dopadne tak, že daný príspevok iba rýchlo prejdeme očami, označíme Páči sa mi to a na druhý deň na daný príspevok už dávno zabudneme, príde totiž množstvo nových. Nebolo by fajn, tie najzaúmavejšie príspevky uložiť, aby nezostali zasypané v množstve tých, ktoré nás zaujali menej? Je to jednoduché, stačí iba kliknúť do pravého rohu príspevku a vybrať možnosť Uložiť. Táto prehľadná funkcia je dostupná cca 3 roky.

klávesa

Chceme si prezerať Facebook, no nemáme náladu na četovanie
Ten pocit sme už asi zažili viacerí. Chceme sa pozrieť čo majú naši priatelia nového, alebo preskúmať určité zaujímavé príspevky, no máme pred sebou prácu alebo skrátka nemáme náladu púšťať sa do dlhých rozhovorov. No ak sa prihlásime, budeme „svietiť na zeleno“ a naši priatelia nás začnú oslovovať, no a potom by bolo z našej strany trochu hrubé neodpísať im. Ale môžeme sa zamaskovať. Pod okienkom čet stačí kliknúť na „kolečko“ a kliknúť na možnosť Vypnúť chat. Hotovo, môžeme prezerať Facebook bez toho, aby sme boli videní. Dá sa to použiť i v situácii, kedy nemáme náladu iba na jedného konkrétneho „priateľa“. Otvoríme si okienko četu iba s touto jednou osobou a postupujeme rovnako. Zvolíme „koliečko“ a klikneme Vypnúť chat.

Mohlo by se vám také líbit: