Kto ešte nesedel v tomto type kresla, ten ani netuší, čo je to naozajstné pohodlie pri sedení. Začnime s opisom odspodu. Štyri drevené nožičky, stabilne rozložené v priestore. Príjemne priestranná a mäkká  sedacia časť potiahnutá kvalitnou látkou alebo kožou. Dve robustné čalúnené opierky na ruky. Pohodlná opierka na chrbát, vysoká až nad hlavu. A teraz príde to pravé „ušiakovské“  – postranné opierky v oblasti hlavy, alebo aj celej chrbtovej časti. Úžasné! A keď sa vydarí  návrhárovi ešte aj dizajn tohto kusu nábytku, potom je pre interiér nielen praktickým, ale aj prekrásnym potešením.

křeslo

História ušiakov pochádza z Anglicka. Jeho tvar mal chrániť ľudí pred zimou a prievanom. Keď bol kozub ešte jediným zdrojom tepla, ľudia v ňom sedávali pri ohni a lepšie si vďaka nemu udržovali teplo. Našťastie máme už aj iné možnosti, ako sa doma zohriať, ale vďakabohu nám zostal aj tento sedací nábytok.
Vzhľadom k tomu, že sa vyrába v rôznych štýlových prevedeniach, hodí sa do väčšiny interiérov. Či už ide o bývanie, kaviareň, hotel, kanceláriu – kdekoľvek ho umiestnite, vytvorí pocit domáceho, útulného priestoru. Predstavte si ho napríklad v rohu miestnosti, kde radi čítate.

Postavte k nemu vysokú lampu s mäkkým, teplým osvetlením, malý stolík s romantickou dečkou a vázou čerstvých kvetov a ponorte sa do kresla s knižkou v ruke. Príjemné? Alebo ho umiestnite v pracovni oproti oknu. Pristavte k nemu taburetku potiahnutú semišom. Posaďte sa, vyložte si nohy a v pohodlí si vychutnávajte pohľad z okna. Inšpirujúce, že? Môžete ním zariadiť svoju kaviarničku. Pridajte k niekoľkým kreslám dostatočne veľký drevený stolík, stojan na noviny, elegantnú dekoráciu na stenu a vaši klienti sa k vám budú veľmi radi vracať. Jednoduché, však?

ušáky

Pri výbere sa nesnažte hľadať kúsok, ktorý sa bude podobať s vašim ostatným nábytkom. Pokojne z neho spravte nábytkový solitér. Stačí, keď bude mať malý spoločný rys so zvyšnou časťou interiéru, napríklad časť farby alebo materiálu. Krásne vynikne a vy sa z neho budete dlho tešiť.

Mohlo by se vám také líbit: