Odstráňte zdroje potravín
Hlad mravcov je najlepší spôsob, ako sa ich zbaviť. Nakúpte vzduchotesné nádoby a ukladajte v nich všetky potraviny (najmä cukor, obilie a krmivo pre domáce zvieratá). Umiestnite všetky zapečatené nádoby najmenej meter a pol od zeme na regáloch alebo vo vnútri skriniek. To značne zníži obťažovanie mravcov.

hmyz

Vyhnite sa používaniu pesticídov
Mnoho majiteľov domov používa pesticídy a insekticídy na zabíjanie mravcov. Zatiaľ čo to môže priniesť rýchle výsledky, budete nevedomky tiež poškodzovať ľudí a domácich miláčikov. Takže, za každú cenu, držte sa ďaleko od chemikálií a pesticídov, aby ste sa zbavili mravcov.

Nastavte pasce na mrave na jar a jeseň
Jarné a jesenné mesiace sú najlepší čas roka na to, aby ste mohli pripraviť pasce na mravce. Gélové pasce obsahujú jed, ktorý zabíja mravce tým, že prvýkrát nakazí pracovníkov, ktorí nosia jed, späť do hniezda a zabíjajú iných mravcov. V porovnaní s rozprašovaním pesticídov môžu byť mravčie pasce iba tam, kde s nimi môžu prísť iba mravce do kontaktu, takže sú bezpečné pre použitie okolo domácich miláčikov a detí. Väčšina pascí mravcov dostupných na trhu obsahuje arzén. Vyhnite sa nákupu pascí, ktoré obsahujú ťažké dávky jedu, ktoré okamžite zabíjajú mravce predtým, ako ich môžu odniesť späť do hniezda. Budete musieť nastaviť návnady stále niekoľko týždňov na pokračovanie v zabíjaní mravcov. To je nevyhnutné na to, aby ste sa ich zbavili natrvalo.

mravenec

Venujte pozornosť dobrému čisteniu domova
Čistenie je dôležitým krokom pre dlhodobú kontrolu mravcov. Každý večer utrite kuchynské pulty s octom a / alebo antiseptickými čistiacimi prostriedkami. Zvyšné potraviny skladujte v chladničke alebo v uzavretých nádobách. Utrite všetky drobky zo stolov a podláh. Učte deti, aby jedli len na jedálenskom stole. Špinavé platne okamžite opláchnite. Vysávajte podlahy dvakrát až trikrát týždenne a pridajte kukuričný škrob do vákuových vakoch. To spôsobí, že mravce sa nerozmnožia a zomrú vo vákuových vakoch. Vyhnite sa nechávania zvieracieho krmiva mimo v noci, pretože to pozýva mravce a iný hmyz.

Mohlo by se vám také líbit: