Začiatkom deväťdesiatich rokoch začal taký spoločnosťou, médiami i políciou neriešiteľný chaos. Vo veľkej miere sa to dotklo aj Československa. Ako spoločnosť celkovo, sme si to uvedomili až okolo roku 2010 a vyššie. Podrobnejšie detaily sme sa dozvedeli až nedávno, kedy o nich konečne vypovedal najvplyvnejší boss podsvietia, samotný Mikuláš Černák. No ten pocit skorumpovanosti a že peniaze rovná sa moc, sme mali už oveľa dávnejšie.
gangster animace

V deväťdesiatich rokoch nastali veľké zmeny a dokonca rozdelenie tohto štátu zvlášť na Českú Republiku a zvlášť na Slovenskú Republiku. Trvalo dlhší čas, kým sme sa spoločnosť a zákony v tej dobe zorientovali. Aj napriek tomu sa niektorí ľudia, ktorí mali obyčajné vzdelanie a klasickú prácu, dostali skoro zo dňa na deň k obrovským peniazom a to kvôli privatizácii všetkých štátnych podnikov. Ak by nám však vtedy niekto povedal, že to toto je pán, ktorý vlastní tieto 2 podniky, tak by sme si mysleli, že sa jedná o vzdelaného a slušného pána. Áno, takí vtedy existovali a myslím, že by si mohli dovoliť slušným spôsobom podniky odkúpiť.
klasický globus

 Lenže.

Takýchto pánov hrubým násilím odradili bývalí veksláci a športoví zápasníci, ktorí vytvorili takú násilnú formu autority. Teda mnohé podniky a peniaze sa nedostali k rozumným, vzdelaným ľuďom, ktorí mali odložené peniaze, ale k týmto svalovcom a drsným chlapíkom, ktorých by sme si pred revolúciou ani nevšimli. Nevšimli, pretože mnohí z nich boli dlhé roky vo väzení a dostali sa von na amnestiu. Ďalej sa jedná o spolok bývalých vekslákov. Potom tu máme skupinu športových kulturistov, ktorí sa kedysi aspoň reprezentovali našu vlasť.
St Gerlach
No aj tí sa dali na šikmé chodníčky. Teda pomerne slušní a majetní ľudia pod fyzickým nátlakom prepísali tieto sprivatizované podniky na tieto spolky povedzme otvorene- chuligánov a zlodejov. Teda podniky mali nových majiteľov, ktorí však niekedy nemali šajn, ako to s podnikaním funguje. Nepoznali ekonomiku a čísla, ale pištole, bojové umenie a návody, ako zastrašovať alebo v horšom a žiaľ početnom prípade, ako sa podnikateľa nadobro zbaviť.

Mohlo by se vám také líbit: