Chystáte sa na veľké upratovanie šatníka, ale neviete, čo spraviť so všetkými tými starými, ale aj tak peknými kúskami? Kamarátky ho nechcú a kontajner na oblečenie by ste zaplnili až po okraj. Nie všetko je hneď hodné do smetí a z niektorých vecí si viete aj sami vyrobiť zaujímavé pomôcky do vašej domácnosti.

oblečení

Z legín si viete vyrobiť zaujímavý top
A ako na to? Budete potrebovať len nožnice a dobrú náladu! Preložte legíny na polovicu ako keď ich idete skladať do skrine. Odmerajte si dĺžku rúk a podľa toho v akej dĺžke chcete rukáv mať, odstrihnite ich konce. Ako ďalší krok vystrihnite dieru na hlavu v priestore medzi nohami. A to je vlastne všetko, zázrak je na svete.

Upratovacie pomôcky
Keď rozstriháte niektoré tričká či svetre z príjemných a jemných materiálov, dosiahnete napríklad výbornú leštičku skla. Jednoducho rozstrihajte kusy oblečenia na štvorce a získate nové handry, ktoré majú veľmi veľa ďalších využití!

Poťah na vankúš
Ak sa vám veľmi páči látka starého kusu odevu, môžete si z nej vyrobiť napríklad poťah na vankúš! Zaujímavý spôsob je napríklad využiť na to sveter na zapínanie. Vrchnú časť odstránite a zošijete, rovnako postupujete aj pri spodnej časti. Cez miesto kde sa sveter zapísal na gombíky vložíte vankúš a následne gombíky znova pozapínate!

obchod

Predaj ďalej
Všetci iste poznáme pocit, keď si niečo nové a krásne kúpime v obchode a nakoniec si to nikdy neoblečieme. Prečo? Tak to zostane navždy záhadou. Možno až doma zistíte, že si k tomu nemáte čo obliecť a časom na tento kúsok zabudnete. Pokiaľ nájdete vo vašej skrini kus odevu, ktorý má dokonca na sebe ešte predajnú ceduľku, ale aj napriek tomu viete, že si to už nikdy neoblečiete, môžete sa pokúsiť tieto veci predať a možno si aj pekne privyrobiť. Na internete a sociálnych sieťach existuje mnoho bazárov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa starého (vlastne nového) oblečenia.

Mohlo by se vám také líbit: