1. Vyprázdňujú odpadkový kôš.
Dokonca aj najmenšie množstvo odpadu môže zanechať v miestnosti zápach. Namiesto toho, aby ste nechali v koši hromadiť odpadky, vyprázdnite ho každý večer.

vana

2. Po sprchovaní umývajú sprchu.
Keď ste po sprche svieži a čistí, prečo nevenujete chvíľu na to, aby bola vaša sprcha taká istá? Po každej sprche, by ste mali poumývať sprchu zmesou octu a vody. Nedávajte ocot na povrchy z prírodného kameňa, stačí keď ho poumývate čistou vodou.

3. Používajú sušičku uterákov.
Umiestnite uteráky v kúpeľni na sušičku asi na 10 minút každú noc, predtým než pôjdete do postele, aby sa v kúpeľni nehromadila vlhkosť. Táto rýchla úloha vám pomôže udržať uteráky dlhšie čerstvé. Len dávajte pozor, aby ste ich úplne nevysušili – mohlo by to skracovať ich životnosť a poškodiť tkaninu.

4. Zapnú si ventilátor, keď vstúpia do kúpeľne.
Je to prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, keď vstúpite do svojej kúpeľne. Pomáha to udržať čerstvý vzduch v kúpeľni a zároveň to znižuje aj vlhkosť, ktorá prispieva k tvorbe plesní.

5. Umývajú kúpeľňu každý deň.
Skúste jednoducho odstrániť mydlo z umývadla na konci dňa – predtým, ako vytvrdne a stane sa viac ťažšie na čistenie. Toaletu čistite taktiež každý deň, aby ste ju mali vždy čistú. Ak si na to zvyknete, bude to pre vás samozrejmosť a budete to robiť automaticky.

čistící prostředky

6. Pri čistení zubov robia viacej vecí naraz.
Nestrácajte vzácne minúty, keď si budete nabudúce čistiť zuby. Pri vyplachovaní úst očistite zároveň aj umývadlo od zbytkov pasty, aby vám tam nestvrdla. Ak zaprskáte zrkadlo, rovno ho poumývajte.

7. Čistia odtoky každý deň.
Každý nemá rád čistenie vlasov z odtokov, je to hnusné. Namiesto toho, aby sa vám váš odtok nepremenil na vtáčie hniezdo, čistite ho po každom sprchovaní. Vyhnete sa nechutnému čisteniu neskôr, keď budú vlasy v odtoku zlepené a budú smrdieť.

Mohlo by se vám také líbit: