Mať najlepšiu priateľku počas detstva je to najlepšie, čo sa ti môže stať. Samozrejme dlho trvá, kým zistíš, ktorá je ta ozajstná a neohovára ťa na každom kroku. Ak ju však už získaš, je to pocit na nezaplatenie. Hrávate sa spolu s bábikami, neskôr začínate riešiť prvé lásky, či úlety. Plánujete, že budete spolu kočíkovať svoje vlastné deti. A zrazu sa ráno zobudíš a vy sa nepoznáte.
Rozmýšľaš, čo sa stalo. Či vás rozdelila stredná škola, alebo ten chlapec z ulice, ktorý ma také pekné hnedé oči. Dlho sa trápiš nad tým, prečo sa už ledva pozdravíte na ulici a ju to očividne vôbec netrápi. Prečo sa zrazu objavuje na fotkách iných ľudí, ale teba ani nezavolá von. Zrazu sa cítiš opustená a snažíš sa to napraviť…

dvojie

Dôvody môžu byť akékoľvek. Možno si našla frajera a nepovedala ti o tom. Našla si iné kamarátky, inú partiu. Zmenila sa… Áno, dobre čítaš. Zmenila sa. Ona sa zmenila. Pretože každý z nás sa mení a prirodzene sa posúva ďalej. V takom veku je to síce ťažké prijať a pochopiť, ale drahá, musíš ísť ďalej. Už to nie je tvoja kamarátka, nevypočuje ťa, nečaká, že za ňou na narodeniny prídeš, hoci ty už plánuješ, čo jej kúpiť a ako si ju získať späť.

silnice

Začni teda odznova. Choď von, hoci aj sama, do prírody, počúvaj svoje srdce a skús v sebe odhaliť skryté túžby. Začni navštevovať krúžok, alebo robiť nejaký šport. Spoznáš nových ľudí a určite ti bude ľahšie, keď pôjdeš po meste s novými super ľuďmi, ako sama.

Odpoveď na to, prečo sa teda končia dlhoročné kamarátstva je jednoduchá. Ak bolo kamarátstvo úprimne, nikdy tak celkom neskončí. Môžete byť aj na opačnej strane zemegule, keď sa po rokoch stretnete, budete si mať čo povedať. Niektoré vzťahy sa však rozpadnú tak rýchlo, ako začali. Ľudia dospievajú, idú ďalej. Mnohokrát sebecky a bez toho aby sa obzreli za seba. Takýchto vzťahov bude ešte mnoho, z každého však vyjdeš silnejšia.

děqti

Preto nevešaj hlavu a teš sa z každého dňa, netráp sa pre veci, ktoré nemôžeš ovplyvniť a ver, že tam niekde ťa čaká to dobré, čo si naozaj zaslúžiš.

Mohlo by se vám také líbit: