Určite sa všetci, minimálne viacerí zhodneme na tom, že výkon, respektíve parametre dnešných počítačov a notebookov sú naozaj oslnivé. Ale aj počítač so silným vybavením a z vyššej cenovej kategórie sa môže zmeniť po relatívne krátkej dobe užívania na slimáka, pokiaľ budeme zanedbávať jeho údržbu a tým nemyslím pravidelné investovanie do hardvéru, ale postačí využitie toho správneho softvéru. Táto druhá možnosť je oveľa lacnejšia, je prakticky zdarma a má k nej prístup každý, kto je pripojený k internetu.

problém

Je pravdepodobné, že aj váš aktuálny počítač, ktorý už máte niekoľko rokov a začínate naňho pomaly nadávať, sa môže „znovuzrodiť“ a začať podávať veľmi spoľahlivý výkon. Je totiž skutočne veľa prípadov, kedy nemusí byť na vine hardvér, respektíve jeho parametre môžu byť prekvapujúco dostačujúce, ale na vine môže byť zanedbaná údržba systému či neporiadok na pevnom disku, nevraviac o infikovaní vírusmi. Váš počítač si pravdepodobne vyžaduje „očistu“.

Je dosť možné, že v dnešnej dobe využívania počítačov najmä k surfovaniu po internete a k neobmedzenému sťahovaniu množstva free súborov môže byť vaše zariadenie infikované vírusmi a to najmä vtedy, ak máte deaktivovaný antivírus. V tomto smere osobne používam softvér 360 Total Security, ktorý poskytuje free licenciu, no pritom spoľahlivé funkcie a nástroje. Je skutočne potrebné pravidelne prekontrolovať a následne očistiť váš disk od trojských koňov, spywaru a podobných neželaných súčastí, akými sa váš disk pravdepodobne infikoval a to najmä vtedy, ak často sťahujete a inštalujete softvér z internetu.

data

Takisto je potrebné vyčistiť disk od prebytočných súborov, ktoré zostali uložené a výrazným spôsobom spomaľujú výkon celého zariadenia. 360 Total Security poskytuje aj tento nástroj, ktorý za vás vyhľadá všetky nepotrebné súbory spomaľujúce výkon. Zaujímavou súčasťou tohto programu je takisto nástroj Speedup , aký vyhľadá a následne automaticky praktizuje riešenia k čo najrýchlejšiemu chodu vášho zariadenia.

Mohlo by se vám také líbit: