Prilby značky SCORPION Eres Racing nie sú ani na našom trhu žiadnou novinkou. Tí, ktorí mali možnosť ich vyskúšať, určite potvrdia, že ide o veľmi dobrú voľbu a navyše za rozumnú cenu. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na konkrétnu prilbu tejto značky, a to prilbu Scorpion Exo-1400 Air (Carbon).

Chlapec v sivej bunde a modrých nohaviciach riadi motorku a má na hlave prilbu.jpg

Rôzne varianty

Túto prilbu dostanete vo viacerých variantoch. Prvým z nich je klasická verzia s názvom Air. Je vyrobená z veľmi odolného materiálu, z takzvaného Thermodynamical Composite Technology alebo v skratke, TCT. Táto prilba je naozaj odolná, vydrží pomerne tvrdé nárazy a je vhodná aj na rýchlejšiu jazdu mimo mesta. Pre ozajstných milovníkov, ozajstnej rýchlej jazdy, je tu však akási vyššia kategória tohto modelu, a to Exo-1400 Air Carbon. Ako nám už napovedá tento názov, ide o prilbu vyrobenú z karbónu, teda z uhlíkových vlákien, ktoré patria k tým najodolnejším materiálom na svete.

Tri veľkosti a primeraná váha

Prilbu si môžete zakúpiť v troch veľkostných verziách, a to S, M a L. vo všetkých troch prípadoch, sa jej váha pohybuje okolo jeden a pol kilogramu. Túto váhu môžeme označiť za primeranú. Nemusíte mať strach, že vám bude hlava lietať na strany a ani bolesti krčnej chrbtice, sú viac ako nepravdepodobné. Pri vyššej verzii prilby, teda tej z karbónu, počítajte s trošku nižšou váhou. Nie je to však extrémne veľký rozdiel. Hovoríme o necelých šesťdesiatich gramoch.

Muž v čiernej kombinéze s čiernou helmou sedí na motorke uprostred krásnej prírody.jpg

Dýchajte čerstvý vzduch a neničte si sluch

Čo bude všetkých milovníkov rýchlej jazdy zaujímať, sú aj vlastnosti prilby, ako je hlučnosť, aerodynamickosť a ventilácia. Vo všetkých troch záležitostiach, si prilba jednoznačne zaslúži jednotku. Aj pri vyšších rýchlostiach, sa nemusíte obávať nadmerného hučania. Ventilácia je vyriešená naozaj šikovne, takže môžete dýchať úplne bez problémov. Dá sa povedať, že všetky prilby tejto značky, majú aerodynamiku vyriešenú naozaj parádne, takže to platí aj v prípade tohto konkrétneho typu.

Mohlo by se vám také líbit: