Doba sa posúva vpred, vidíme a cítime to aj sami, vo veľkej miere nám dnes uľahčujú život technológie. A moderné technológie zároveň vytvorili mnohé nové podnikateľské odvetvia, po ktorých je rastúci dopyt, no tieto k svojim činnostiam nepotrebujú veľké výrobne, niekedy dokonca ani kamenné obchody či kancelárske priestory. Takíto podnikatelia najradšej využívajú virtualne sidlo.
Čo to je a prečo je o neho záujem?
Už len z toho dôvodu, že každá firma, menšia aj väčšia, musí do Obchodného registra SR okrem iných vecí zaevidovať aj sídlo tejto firmy.
Ako už odznelo, nie každé podnikateľské odvetvie, a hlavne to novšie, potrebuje k svojej činnosti kupovať či prenajímať si extra priestory. Pretože väčšinu efektívnej podnikateľskej ako aj administratívnej práce zvládnu z domu alebo cez internet, resp. cez svoj počítač. Ak vravíme napríklad o prevádzkovateľovi eshopu, o copywriterovi (písanie reklamných článkov na objednávku), o IT- pracovníkovi, o začínajúcich start-up projektoch, atď. Alebo napríklad o podnikateľoch, ktorí majú na Slovensku firmu, ale väčšinu času trávia v zahraničí.
- Sú to rozdielne profesie, ale títo ľudia majú spoločné to, že drahé a priestranné kancelárske priestory by plnohodnotne nevyužívali a prakticky ich ani nepotrebujú, respektíve ani žiadne iné nehnuteľnosti.
Tým dôvodom teda pre nich zostáva len fakt, že potrebujú zaevidovať svojmu firmu pod nejakou adresou a z rôznych dôvodov sem proste nechcú zadať adresu svojho bydliska, nakoľko súkromný život by sa nemal krížiť s tým pracovným.
A v takýchto prípadoch sú najlepším, respektíve najvýhodnejším a najlacnejším riešením virtuálne sídla. To jest adresa, ktorú si záujemca zakúpi/prenajme a túto potom môže zapísať do OR SR, čo je zároveň cesta, ako sa dá získať lukratívna adresa (napríklad v centre Bratislavy) za veľmi nízky mesačný poplatok.
A nie je to iba o adrese. Spolu s virtuálnym sídlom prichádzajú aj potrebné korešpondenčné a iné služby, to jest prijímanie pošty, preposielanie zásielok, telefonický kontakt a podobne.