Vyskúšali ste už všetko možné, no kilá sa na vás držia ako prilepené? Nehádžte flintu do žita, pretože existuje ešte jedna možnosť, a to proteínová diéta. Možno vám to nejde dokopy. V skutočnosti si ale pravdepodobne iba zamieňate pojmy, pretože proteíny a chudnutie naozaj idú dokopy.

Boršč s hovädzím mäsom a zeleninou

Nemýľte si pojmy
Priberáme najmä z tukov a sacharidov. Proteíny znamenajú v preklade bielkoviny. Z nich sa nepriberá, práve naopak môžu výrazne pomôcť pri redukcii váhy.

Chutné jedlo z ktorého sa nepriberá
Ak sa rozhodnete pre takúto formu chudnutia, máte na výber dve možnosti stravovania. Jedlo si môžete samozrejme pripravovať sami. V tomto prípade, však potrebujete ovládať všetko, čo sa týka konkrétneho obsahu bielkovín, tukov a sacharidov. V skutočnosti to nie je veľmi náročné. V dnešnom sveta plného informácií, nie je problém zájsť na internet a zistiť si o každej potravine všetko potrebné. Veľmi nápomocné vám budú aj stránky, kde nájdete konkrétne recepty na proteínové jedlá. Podľa nich si môžete pripraviť chutné pokrmy, ktoré sa od tých klasických v chuti absolútne nelíšia. môžete si pripraviť lievance, snehové pusinky, palacinky, hlavné jedlá a dokonca i taký Boršč.
Jedlá by mali byť v prvom rade bohaté na bielkoviny. Zároveň, by ste sa mali vyhýnať konzumácii sacharidov a tukov. Zelenina je pri tomto spôsobe stravovania veľmi dôležitá. Ak si však neviete predstaviť seba ako vegetariána, nemusíte sa ničoho obávať. Diéta zahŕňa aj mäsové pokrmy, je však dôležité, aby ste jedli to správne mäso. Hovoríme najmä o divine, kuracom a hovädzom. Tieto druhy mäsa obsahujú vysoký podiel bielkovín a naopak nízky podiel tukov.

Štíhla žena v športovom oblečení

V čom je iná?
Proteínová diéta má jednu hlavú výhodu, na rozdiel od iných zaručených receptov na chudnutie, pri nej z vášho tela odchádzajú predovšetkým tuky a nie svalová hmota. Preto sa nemusíte obávať veľmi častého javu, teda takzvaného JOJO efektu.

Mohlo by se vám také líbit: