Pravdepodobne ste už začuli, alebo skôr ste sa dočítali o tom, ako sa androidi stávajú realitou. Slovom android však nemyslím operačný systém v mobilnom zariadení, ale robota s ľudskou podobou, ktorý navyše disponuje inteligenciou a dokáže dávať odpovede na viaceré otázky, takisto aj komunikovať. Po novom však môžeme očakávať, že títo androidi budú konečne disponovať aj empatiou, čím sa normálnemu človeku priblížia ešte oveľa viac.

tvář

Takýto postup si však pochopiteľne pýtal a možno ešte pýta niekoľko rokov práce na konkrétnom softvéri. Jeho presnejší účel bude spočívať v tom, že android následne bude schopný rozoznať ľudské emócie. Čiže negatívne i pozitívne, ako aj to, ako dané pocity prežívame v skutočnosti. Tento softvér, respektíve daný robot však bude trénovaný na základe typu ľudí, s ktorými bude v kontakte. No aj napriek tomu sa vraví o odvážnej myšlienke, že z určitého percenta bude schopný vycítiť i pocity človeka, respektíve typ osoby, s ktorou ešte v kontakte nebol. To znamená, že by sa tak mohol z menšej časti prispôsobiť úplne každému.

technologie

Na jednej strane vravíme o empatii, čo je skôr dobrá, pre robota priam neuveriteľná vlastnosť, na druhej strane však z toho môže ísť strach. Možno to poznáte i sami, pochody vašej mysle a aktuálne nálady si niekedy túžite nechať sami pre seba a to, aby ich niekto vycítil, nemusí byť príjemné. Našťastie ľudia nie sú takí dokonalí a niektoré z týchto aktuálnych pocitov pred nimi dokážeme maskovať, alebo znižovať ich efekt. V prípade "empatických androidov" však nebudeme vravieť o človeku, ale o dokonalej technológii, ktorá bude svojou intuíciou zrejme ešte presnejšia než my, bežní smrteľníci.

oko

•         Technológia  dnes dokáže priam zázraky, z dekády na dekádu prináša množstvo vylepšení a prekonáva limity, o akých sme ani netušili. Ale práve táto ľudská, či duševná stránka veci, tá je pre ňu ťažkým orieškom ešte i dnes, v tomto smere tak treba rátať s o niečo pomenším tempom rozvoja. 

Mohlo by se vám také líbit: