Notebook bol vyrobený ako taká spoľahlivá alternatíva k PC pre ľudí, ktorí potrebujú mať svoj počítač na cestách. Niektoré zamestnania si totiž pýtajú prácu s údajmi a elektronickú komunikáciu, ale zároveň aj pravidelné presúvanie sa z miesta na miesto. Notebook bol k tejto činnosti doslova ako stvorený, no v poslednej dobe sa stáva aj neodmysliteľnou súčasťou študentov, predovšetkým tých na vysokej škole. Síce máme k dispozícii smartfóny  či tablet, ale v k písaniu, respektíve k ukladaniu poznámok, k hľadaniu a zapisovaniu si informácií je aj naďalej zrejme najpraktickejším riešením práve notebook (note – zápisník, book – kniha, čiže elektronická kniha na zapisovanie).

blogger

Okrem jeho pomenovania o tom ale svedčia aj dnešné modely na trhu, kedy sa stretnete s dostatočným výkonom a rýchlosťou, všetkými potrebnými doplnkami a službami, v neposlednom rade s voľbou rôznych rozmerov a celkového dizajnu. V niektorých prípadoch ide dokonca o kvalitnejšiu voľbu než samotná kúpa PC, ale to pochopiteľne záleží od konkrétnych cenových kategórii a parametrov.
Aj v prípade výkonu notebookov nájdete skvelé a predražené "delá", potom taký stred, ktorý je ideálny k všetkému (aj k hrám), ale aj lacnejšiu alternatívu s porovnateľne slabšími parametrami, no s praktickým dizajnom a zárukou, že aj napriek slabším parametrom ide v podstate o kvalitný notebook z predajne, na ktorom bez problémov môžete operovať s internetom, multimédiami, textom,… problém bude jedine so spustením hardvérovo náročnejších hier a možno niektorých zložitejších programov určených k grafickej tvorbe.

práce

Zhrnutie
Pokiaľ si chcete kúpiť notebook k štúdiu, odporúčal by som orientovať sa na tú cenovo strednú alebo nižšiu kategóriu, poprípade na tkzv. netbooky, ktoré majú veľmi praktický dizajn a sympatickú cenu. Okrem praktického tvaru a rozmerov si dajte záležať na funkciách akými je napríklad pripojenie wi-fi či bluetooth, ako aj na vstup USB či microSD. Skrátka na všetky parametre odkazujúce predovšetkým na praktický prenos a manipuláciu, najsilnejší výkon či grafická karta sú v tomto smere vedľajšie. Ak vám ide čisto iba o túto stránku veci spojenú s výkonom, to radšej uprednostnite PC. 

Mohlo by se vám také líbit: