Dovolenka sa nemusí vždy spájať iba s cudzinou. Poďme objavovať nádherné zákutia a prekrásne mestá našej domoviny.
A že je toho čo u nás vidieť hovoria našťastie stále väčšie skupiny turistov, ktorí k nám prichádzajú a čo je potešiteľné- prestali sme byť iba tranzitnou krajinou pri ich cestách inam.
Zostávajú tu na pár dní, obdivujú , ochutnávajú , míňajú peniaze.
Ktoré časti navštevujú najčastejšie?

brána

Z miest je to určite Bratislava, ktorá za posledné obdobie skrásnela. Košice – krásne „multikultúrne“ mesto , ktoré má svoje čaro a ktoré veľký rozmach zaznamenalo počas  pána Šustera. Môžete nadávať koľko chcete, ale fakt, že vtedy Košice skrásneli je neodškriepiteľný. Krásna je Levoča, Banská Štiavnica, Bardejov , Prešov či maličký, ale nádherný Sabinov. Každý má v svojom srdiečku to naj mesto. Mesto, ktoré mu z určitého dôvodu prirástlo k srdcu. Choďme ho v čase dovolenky navštíviť . Pokochajme sa jeho krásou. Pozrime si čo všetko nové sa v meste postavilo. Stretnime ľudí, ktorí tu žijú. Poseďme s nimi chvíľku v parku na lavičke. Tak sa dozvieme najlepšie, či sú tu ľudia spokojní a šťastní
   Zájdime si na túru do našich  veľhôr- do Vysokých Tatier, ale nie len tam. Nízke Tatry, majú tiež svoje čaro.

klášstěr

Prekrásny je Červený Kláštor ! Toho roku tam bolo veru dosť turistov nielen od nás, ale aj z Čiech, z Nemecka, Anglicka. Obdivovali krásnu prírodu, ochutnávali naše špeciality, kupovali suveníry , dali sa odviezť na pltiach. Veru na slovenskej strane to konečne žilo a hemžilo sa ľuďmi. Cudzinci ostávali popíjať pivko na našej strane, dávali si pirohy, či iné špeciality u nás. A to je dobre!  Určite za to môže aj to, že platíme eurom, ale aj to, že sa kvalita služieb u nás veľmi zlepšila. Vo výbornom stave je aj kemp, kde to toho roku naozaj žilo. Prialo nám aj počasie, bolo veľa krásnych slnečných dní. Odtiaľ je to veru iba na skok do Starej Ľubovne, na hrad či do blízkych kúpeľov Nová Ľubovňa. Tu som žiaľ zmenu k lepšiemu už roky nezaznamenala. Keď sa z Červeného Kláštora poberieme opačným smerom prídeme do Kežmarku , ak máme šťastie a vybrali sme si vhodný termín uvidíme európske remeslá. Stoja veru za zhliadnutie ! 

hory

Máme veru veľa pekných miest a zákutí. Poďme ich  objavovať a tešme sa, že ich máme u nás doma. 

Mohlo by se vám také líbit: