Pre niektorých ľudí znamená január len zabehnutý kolotoč, ktorý neznamená nič iné, iba prácu a žiadnu zábavu. Mnohí ľudia však práve v januári začnú premýšľať nad tým, kam sa vyberú v lete. Myslíte si, že je to skoro? Ale vôbec. Práve teraz totižto dovolenky vyjdú za skutočne neuveriteľné ceny. Keď objednávate zájazdy s predstihom, môžete si byť takmer istý, že vychytáte neuveriteľne dobré ceny. Občas však musíte risknúť to, že neviete, čo sa stane o pol roka. Vždy môžete vašu dovolenku zrušiť, no plná suma sa vám skoro nikdy nevráti. Ak však chcete ísť niekam na dovolenku, prečo by ste si ju nemohli zaplatiť a odísť práve teraz?

jachty
 
Dovolenka mimo sezónu má svoje čaro. Aj keď mnohé rodiny s deťmi chcú hlavne im vyplniť prázdniny, a preto sa vždy pozerajú po dovolenke v júli alebo v auguste, ak nemáte takúto ambíciu, určite choďte do toho a vyplňte vašim deťom program takýmto spôsobom. A ak nemáte dieťa, tak nemáte ani absolútne o čom premýšľať. Proste choďte do toho, keď máte takúto možnosť. Odíďte a užite si pohodu, ktorú vám dokáže urobiť iba dovolenka počas zimy. Počas sezóny, kedy všetci utekajú na lyžovačky. Vy môžete urobiť pravý opak a odísť do teplých krajín.
 
moře

Za hlavný dôvod, prečo ísť niekam teraz, je samozrejme výhodná cena. Určite zaplatíte oveľa menej (možno aj o polovicu menej), ako keby ste šli v lete. Tu však musíte dbať na to, aby ste šli niekam, kde je teplo. Výhodné je, že môžete počasie sledovať na internete, čo je skutočne veľmi jednoduché. Takto získate predstavu o tom, kde vám bude počas leta úplne najlepšie. Ďalším plusom, ktorý určite ocenia mnohí ľudia, je to, že teraz len málokedy stretnete veľa dovolenkujúcich. Ako sme už spomínali, všetci chcú dovolenkovať v lete. Takže sa vyhnete preplneným plážam, ale aj turistickým destináciám. A to je určite niečo, na čo sa necháte nahovoriť, no nie?

Mohlo by se vám také líbit: