Všimli ste si, že vaše balkónové zábradlie čochvíľa spadne niekomu na hlavu? V prípade zábradlia na balkóne LMmont, bohužiaľ „spadnúť na hlavu“ platí doslovne a nie iba metaforicky. Ak ste sa teda konečne odhodlali, že svoje staré zábradlie vymeníte, prezradíme vám sedem
vecí, na ktoré myslieť pred jeho kúpou.

Žena s rozpaženými rukami stojí na balkóne pri kovovom zábradlí

  1. Životnosť

V prvom rade si musíte premyslieť to, ako dlho má vaše zábradlie „prežiť“. Pokiaľ chcete ušetriť pri jeho kúpe, musíte počítať s tým, že nevydrží dlhšie ako desať rokov. Ak očakávate dlhšiu životnosť, vyberajte drahšie kúsky z hliníku alebo nehrdzavejúcej ocele.

  1. Vzhľad

To, ako bude zábradlie vyzerať nie je nepodstatné. Snažte sa ho preto zladiť so zvyškom balkónu a jeho zariadením.

  1. Údržba

Budete mať čas a nervy na neustále leštenie, lakovanie či brúsenie, alebo chcete aby vaše zábradlie dokázalo prežiť aj bez vašej pozornosti? Drevo potrebuje neustálu starostlivosť. Sklo a kov je o čosi samostatnejšie.

  1. Cena

Veľmi podstatná vec je aj cena zábradlia. Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše. Hliníkové zábradlia patria k tým najdrahším. Rovnako tak aj sklo v kombinácii so sklom nie je najlacnejšie. Drevo môžeme označiť za akýsi stred, no a klasický kov vás vyjde na pár drobných.

  1. Práca

Výmena zábradlia sa nezaobíde bez nejakej tej práce, teda stavebných prác. Preto si dobre premyslite, koľko času na prerábanie máte. Ak bývate v paneláku, zistite si dopredu to, či bude výmena zábradlia vôbec možná.

  1. Využitie

Pre niekoho je zábradlie len nevyhnutnosťou, pre iného zas veľmi dôležitou súčasťou balkóna. Ak na ňom chcete napríklad pestovať rastliny, premýšľajte napríklad nad tým, ako ich upevníte.

Úzka ulica s dvoma bytovými domami na stranách, na ktorých je veľa balkónov

  1. Bezpečnosť

Máte malé deti alebo domáce zvieratá? V tom prípade budete potrebovať zábradlie, cez ktoré nikto a nič neprepadne. Dôležitá je aj výška, ktorá by nemala byť nižšia ako deväťdesiat centimetrov.

Mohlo by se vám také líbit: