Chceli by ste si to vyskúšať ?
          Na tréning potrebujete minimálne 200 skokov z lietadiel, ktoré je pre začiatočníkov povinné. Počasie je naozaj dôležité. Skákanie so zlým počasím je príliš nebezpečné. Vietor vás môže viesť k nebezpečným nárazom, z ktorého môže dojsť ku smrtiacej zrážke.

tandem

BASE jumpingje extrémny šport a došlo k mnohým smrteľným nehodám. Inštruktori vyzývajú, aby záujemcovia o tento šport trénovali s certifikovaným inštruktorom a strávili veľa hodín trénovania svojich zručností skôr, než sa pokúsia o vlastný BASE jumping. Začiatkom osemdesiatich rokov boli skoro všetky skoky BASE vykonané pomocou štandardného vybavenia na parašutizmus, vrátane dvoch padákov (hlavné a rezervné) a komponentov nasadenia. Neskôr boli špeciálne vybavené a techniky vyvinuté špeciálne pre jedinečné potreby skákania BASE.

seskok
 
Čo to vlastne je ?
 
          BASE jumpingje typickým pre štyri typy, základná časť tohto názvu BASA je skratka, ktorá označuje skoky z  budovy, antény, rozpätia (napríklad most), zeme a vysoké útesy. Základné prípojky sú vybavené padákom a niekedy aj krídelkom, ktoré je špeciálne navrhnuté ku oblečeniu, ktoré im umožňuje spomaliť rýchlosť klesania a dokonca vykonávať presné manévre cez oblohu.

Po vyskočení z útesu sa krídlové látky rýchlo naplnia vzduchom, takže sa môže nakláňať, kým nedosiahne nadmorskú výšku, kde sa dostáva do kritickej výšky sa otvorením padáka umožní bezpečne zostúpiť späť na zem. Počas prvých niekoľkých sekúnd voľného pádu sa obleky naplnia vzduchom, potom stúpate až na 140 míľ za hodinu, niekedy lietajúci v blízkosti kamenných múrov a veží alebo dokonca cez jaskyne pri nich, ale pomaly zostúpte.

parašutista

Na to, aký to je extrémny šport a počet úmrtí, treba však poznamenať, že toto číslo je podstatne nižšie ako úmrtia v tom istom období v rámci lyžovania, plávania a behu.

Mohlo by se vám také líbit: