Hliníkové okná by som nemenil za nič na svete. Uznávam, že keď som o nich počul po prvýkrát, bol som presvedčený, že ide módnu záležitosť, ktorá nemá žiaden praktický význam. Proste vyhodíte peniaze za niečo, čo možno vyzerá pekne, no v skutočnosti vám to v živote nijako nepomôže. Cha! Pomôže, a ešte ako veľmi.
Drevené okno na dome s bielou fasádou.jpg

Vydržia viac !!!

Hliníkové okná som si dal na svoju chatu, no nie na celú. Je logické, že keď som mal k týmto výrobkom nie úplne najpozitívnejší postoj, tak som si ich asi nešiel kúpiť zo desať. Kamarát prerábal dom a dve okná dostal ako pozornosť od firmy, ktorá mu ich menila. Vraj mu niečo poškodili, tak sa mu revanšovali takýmto spôsobom. Okná však nemal kde dať, tak mi ich daroval. Rozmermi presne sedeli na otvory dvoch okien na mojej chate, tak som ich vymenil.

Asi mesiac po tejto výmene ma vykradli. Viete čo je vtipné? Zlodej sa zjavne najprv snažil zdolať hliníkové okná, čo sa mu však nepodarilo a išiel rozmlátiť tie plastové. Aby som to uviedol na správnu mieru. Okná s hliníkovými rámami aj tie moje plastové, majú trojité sklo a navyše bezpečnostné. Cez to sa len tak ľahko dovnútra nedostanete.Diera v rozbitom skle na okne.jpg
Vpád zlodejov však nevydržali práve plastové rámy, zatiaľ čo tie hliníkové odolali dokonale. Plast sa pod tlakom páčidla proste prelomil na niekoľko častí. Zjavne to muselo byť veľmi jednoduché, lebo tráva pod oknami ani nebola ušliapaná. Mám pocit, že zlodej proste ťukol do rámu a bolo po ňom. Hliník bol trošku poškriabaný a na jednom mieste aj mierne ohnutý, no zlomiť alebo ho vypáčiť, bolo pre zlodejov nemožné. Logicky, veď je to hliník.

Po tejto príhode som teda vymenil okná na celej chate. Aj tak som musel kupovať nové okná, keďže tie staré boli dokonale zničené. Tak som prihodil nejakú stovku – dve a mám aspoň akú – takú istotu, že sa mi do chaty nikto nedostane. Teda aspoň nie cez okná.

Mohlo by se vám také líbit: