Terasa je ideálnym miestom na relaxáciu a oddych. Pre plné využitie je však dôležité, aby bola kvalitne postavená. Jedným z kľúčových prvkov kvalitnej terasy sú rektifikačné terče. Rektifikačné terče pre terasy https://quadrofixing.sk/informacie/montaz-terasy/rektifikacne-terce/m5 sú malé plastové podložky, ktoré sa umiestňujú pod terasové dosky. Ich hlavnou úlohou je vyrovnávanie nerovností terénu. Vďaka nim môžete mať terasu dokonale rovnú aj na nerovnom povrchu. Okrem vyrovnávania nerovností majú rektifikačné terče aj ďalšie funkcie. Zabezpečujú odvetrávanie terasy, čo je dôležité pre prevenciu plesní a hniloby. Taktiež umožňujú odtok vody, čo predlžuje životnosť terasy a zabraňuje tvorbe kaluží.

rektifikačny terč

Terče tiež chránia terasu pred vlhkosťou, čo je dôležité pre prevenciu napučiavania a praskania terasových dosiek. Rektifikačné terče sú dostupné v rôznych výškach a nosnostiach. Pri výbere terčov je dôležité zohľadniť typ terasy, materiál terasových dosiek a nerovnosti terénu. Montáž rektifikačných terčov je pomerne jednoduchá a zvládne ju aj šikovný domáci majster. Na internete nájdete množstvo návodov, ako na to. Investovanie do rektifikačných terčov sa vám mnohonásobne vráti v podobe dokonalej terasy, ktorá vám bude slúžiť dlhé roky.

terč pre terasy
Ak si nie ste istí výberom rektifikačných terčov, obráťte sa na odborníka v železiarstve alebo na predajcu terasových materiálov. Po pridaní rektifikačných terčov si môžete užívať aj menšie nerovnosti pod terasou bez obáv o pitie rannej kávy s kývavým stolom. Terče sú nenáročné na údržbu a vydržia dlhé roky, takže vaša terasa bude nielen krásna, ale aj funkčná po celé generácie. Čím väčší kus máte, tým viac parády chcete! Rektifikačné terče si hravo poradia aj s výraznejšími nerovnosťami, takže terasu môžete pokojne budovať aj na miernom svahu a vytvoriť tak originálny kút na relax. Pre milovníkov kvetín a byliniek terče umožnia vytvorenie terasy na streche, kde si dopestujete vlastnú voňavú oázu pokoja.

Mohlo by se vám také líbit: