Možno ste aj vy boli na návšteve u niekoho kto mal nádherne zariadený byt a napriek tomu ste cítili, že tam niečo chýba. Lebo aj maličkosti vedia vytvoriť pocit pohodlia a domova. Dnes máte na internete a aj v kamenných obchodoch na výber toľko doplnkov a dekorácií, že si vyberie aj ten najnáročnejší človek. Skúste sa riadiť trendami súčasnosti a vyberajte ich podľa nasledujúcich pravidiel.
Nikdy nestarnúcou klasikou vždy bude kombinácia čiernej a bielej farby. Takže ak máte biele steny, vyberajte tmavé rámy obrazov, moderné nástenné hodiny v čiernom ráme alebo police z čierneho dreva. Táto kombinácia farieb výborne ukáže na kobercoch a behúňoch. Geometrické vzory k tomu zaručenie pritiahnu pohľady každej návštevy.

stolek

Tapety si opäť nachádzajú svojich priaznivcov. Vedia zútulniť priestor a vyvolať pocit naplnenia priestoru. Moderné sú hlavne geometrické 3D vzory, foto tapety s motívom prírody alebo celoplošné tapety imitujúce prírodné materiály. V prípade, že si zvolíte tapetu na celú stenu, vyhýbajte sa ďalším nástenným dekoráciám.
Nástenné kolážez rodinných fotografií alebo z ciest po svete vedia zmeniť dizajn celej miestnosti. Môžete zvoliť variant zo zarámovaných fotografií alebo si zakúpiť set, z ktorého si vytvoríte vlastnú nalepovaciu koláž.

Je výborné, že zakúpené koláže môžete podľa nálady meniť a prelepovať. Sú odstrániteľné a znovulepiace.
Okrem kombinácie čiernej a bielej farby sú trendy pastelové odtiene a prírodné farby. Nič nepokazíte motívmi kameňa a mramoru. Nádherne vyzerajú vankúše s kvetmi, závesy s listami rastlín alebo obliečky a prehozy so zvieracím motívom.
Kvety sú stále trendy. Či už sušené alebo živé. V spojení s farebnou vázou vedia rozžiariť miestnosť. Výhodou sušených je, že sa o ne nemusíte starať a napriek tomu vyzerajú výborne. Kúpiť sa dajú prekrásne ruže v boxoch, ktoré sú momentálnym hitom.

dekorace

Pre milovníkov luxusného štýlu odporúčame siahnuť po mosadzi, mramore a dymovom skle. A úplne k tomu stačí zamatová pohovka s luxusnými vankúšmi alebo minimalizmus doplnený jedným ohromujúcim kúskom.

Mohlo by se vám také líbit: