Spánok je veľmi dôležitou a neodmysliteľnou súčasťou života, psychickej a fyzickej pohody a celkového plnohodnotného fungovania človeka počas celého dňa. Málokto si uvedomuje, že keď každý večer automaticky líha do postele, že priemerný zdravý človek prespí až jednu tretinu svojho života. To je 33,3% strávených na matraci. A zvyšné dve tretiny, teda 66,7%, sú ovplyvňované práve tým, ako sa vyspíme. Čiže to, akým kvalitným a hlbokým spánkom sme spali v noci sa odzrkadľuje na našich náladách, postojoch a celkovom pohľade na svet hneď z rána. Ľudia radi používajú pojem „vstať ľavou nohou z postele“. Tým chcú o niekom povedať, že jeho mrzutá, nepríjemná nálada je možno (aj keď často určite) spôsobená práve tým, že sa daná osoba nevyspala dobre a preto vykročila do nového dňa tou „zlou nohou“.

Matrac

Nekvalitný spánok môže byť jedným zo signálov, ktoré upozorňujú na zlý psychický stav, prílišnú prepracovanosť, nepohodu alebo duševné problémy. Najčastejším dôvodom je práve psychická nepohoda, keď človeka niečo trápi, zužuje, desí, je napätý a v očakávaní alebo je toho na neho skrátka priveľa. V škole, na pracovisku, v domácnosti. To vedie k plytkému, nepokojnému, často prerušovanému spánku, niekedy možno i k narušeniu spánkového cyklu.

Matrac

Druhou príčinou, prečo človek nedokáže spať a ráno sa prebúdza stuhnutý a dolámaný je práve zlý, nekvalitný alebo starý matrac. Aby ste si dokázali odpočinúť, potrebujete svoje telo dostať do správnej polohy. Teda chrbtica musí byť zarovnaná a kĺby sa nachádzajú v prirodzených polohách. Telo má v matraci potrebnú oporu.

Aký matrac je najlepší? Ten, na ktorom sa ani po dlhodobom ležaní či sedení netvoria priehlbiny a ktorý sa nedrobí – vlastnosť, ktorou zväčša lacné penové matrace disponujú. Ideálny matrac by mal byť priedušný, aby tak zabránil nežiadúcemu množeniu sa baktérií, rôznych vírusov a roztočov. Práve toto spôsobuje problémy alergikom. Odnímateľné poťahy, ktoré sa dajú prať v práčke, sú veľkým plusom z hľadiska hygienickosti. Ak zháňate kvalitné matrace za prijateľné ceny, navštívte stránku Segum.sk. Pre rýchlejšie prepojenie na internetovú stránku klikajte na matrace – cena.

Mohlo by se vám také líbit: