Potrebujete prepraviť alebo uskladniť tekutý materiál? Ľahko bezpečne ale hlavne hygienicky? Tak práve pre Vás je určený tento článok. IBC kontajnery a ich predaj nemusia predstavovať len profesionálne riešenie pre priemysel, poľnohospodársku, potravinársku výrobu či chemický priemysel. Môžu poslúžiť napríklad aj v rodinnom dome prípadne na záhradách a podobne na skladovanie vody či už pitnej, „studňovej“ alebo dažďovej. Ako príklad pre článok sme zvolili IBC kontajnery od spoločnosti Schoeller Alliber.

IBC kontajnery

Poďme teda po poriadku. Začneme s odpoveďou na otázku čo to IBC kontajner vlastne je: názov vychádza z anglickej skratky Intermediate Bulk Container, čo doslova znamená stredný veľkoobjemový kontajner. Tieto kontajnery alebo nádrže sú ako už bolo spomenuté určené na bezpečnú prepravu a skladovanie tekutých materiálov (nerizikových tekutých chemikálií).

Medzi ich početné výhody patrí predovšetkým vysoká odolnosť, termo a fotostailita použitých plastových materiálov, ďalej ich kubický tvar ktorý umožňuje ekonomické využitie priestoru a stohovanie (sú veľmi stabilné a preto ich možno stohovať aj na seba), ľahko sa umývajú a udržiavajú a ponúkajú možnosť využitia množstva príslušenstva uľahčujúceho ich plnenie a vyprázdňovanie.

Spoločnosti Schoeller Alliber ponúka niekoľko produktových rád a rozmerov týchto kontajnerov. Medzi tri základné patria IBC kontajnery Combo Life určené prevažne na prepravu kvapalín systémom bag-in-box. Sú nenáročné na údržbu a hygienu a po použití sadajú poskladať čo umožňuje výrazné šetrenie priestorom. Ďalšou produktovou radou sú IBC kontajnery Excelsior. Tieto sú určené prevažnena použitie v exteriéry. Sú ľahko prenosné a v prípade poškodenia je možná výmena jednotlivých komponent. Poslednou radou sú Fructus IBC kontajnery. Ako je už podľa názvu možno zrejmé, tieto sú veľmi vhodné na ovocné šťavy a pyré.

IBC kontajnery Excelsior

Kontajnery je možné nie len si zakúpiť ale taktiež požičať.

Na záver už len v krátkosti zhrnieme: IBC kontajnery sú veľmi praktickým riešením logistiky a skladovania tekutín. Ponúkajú mnohé praktické aj úsporné riešenia. Sú nenáročné na údržbu a veľmi odolné. Vhodné v priemysle aj na bežné použitie.

Mohlo by se vám také líbit: