Možno vás to prekvapí, ale inštalácia je veľmi jednoduchá. Na trhu nájdete hneď niekoľko prevedení pásikov, ktoré si môžete zakúpiť. Napríklad RGB LED pásik 300SMD má 2 × väčšiu svietivosť než 150SMD. Ak si napriek tomu nie ste istí, aký typ si vybrať, nechajte si poradiť od odborníkov. Vďaka ovládaču môžete ovplyvniť aj intenzitu svetla, ktoré kedykoľvek stlmíte.

osvětlení

1. Vyberte správny zdroj

Voľba napájania je veľmi dôležitá. Pre dlhodobú prevádzku budete potrebovať napájanie s dostatočným výkonom vo vhodnom prevedení. Pri každom pásku nájdete údaje uvedené ako príkon na meter. Dĺžku tiež určíte veľmi ľahko pomocou rovnice príkon × dĺžka rgb led pásiky.

2. Ako je to s ovládačom?

Existuje špeciálne ovládanie pre systém RGB, vďaka ktorému môžete meniť jednotlivé farby a programy. Na trhu nájdete tri typy: IR (infračervený), rádiový a manuálny. U IR ovládača je potreba zamieriť vždy na príslušné viditeľné čidlo, ktoré je súčasťou sady. Neodporúčajú sa k televíziám. Ovládanie cez rádiový signál vám umožní ľahkú úschovu do skrinky, pretože nepotrebuje žiadny viditeľný kontakt. Každý ovládač má tiež maximálne zaťaženie, ktoré určuje koľko pásikov môžete zapojiť. Ak vám výkon nestačí, môžete použiť zosilňovač signálu.
Pri samotnom zapojení je potrebné dodržať polaritu od zdroja k ovládaču a u 4 kontaktov.

bodovky

Môžete ich využiť v akejkoľvek miestnosti. Asi najčastejšie ich nájdete v domácnostiach v kuchyni, obývačke alebo kúpeľni.
V kuchyni ponúka ideálne osvetlenie vašej pracovnej dosky, kde uvidíte na prípravu jedla, ktorým potom môžete očariť celú vašu rodinu.
Alebo si môžete dopriať nádhernú dúhu priamo vo vašej obývacej izbe, kde tak vytvoríte ideálnu atmosféru pre večierky s priateľmi.
V kúpeľni potom príjemne nasvietite zrkadlo, aby ste sa mohli skrášliť pre svojho manžela.

Ako vidíte toto osvetlenie vám ponúka modernú atmosféru za prijateľnú cenu, ktorá vám dlho vydrží. Preto sa nebojte skúsiť vaše možnosti.

Mohlo by se vám také líbit: