Matrace s pamäťovou penou patria k tým najlepším, ak vás trápia bolesti chrbta, trpíte alergiou, kožnými problémami alebo proste iba chcete spať pohodlne. Na trh sa však dostal aj lepší materiál, ako je klasická pamäťová pena, a to studená pena. Aký je medzi týmito dvoma materiálmi rozdiel? Ktorý je vhodnejší pre vás a ktorý, koľko stojí? Poďme si zodpovedať všetky dôležité otázky, ktoré sa týkajú studenej aj klasickej pamäťovej peny.

Široká posteľ s bielou prikrývkou

Rozdiel je v teplote

V teplote, no nie v teplote matraca, ale teplote, ktorá sa používa pri jeho výrobe, respektíve, pri výrobe materiálu samotného. Studená pena je vyrábaná za studena. Vďaka tomu pri tomto procese nevznikajú rôzne zdraviu škodlivé látky, akou je napríklad formaldehyd. Studená pena je teda zdravšia ani nie tak z hľadiska chrbtice, ako z hľadiska vašich pľúc, teda dýchania a pokožky. Tieto matrace sú vhodné prevažne pre alergikov, astmatikov a ľudí, ktorí majú akékoľvek problémy, ktoré sa týkajú spomínaných záležitostí. Samozrejme, aj studená pena poskytuje stopercentný komfort pre vás pohybový aparát, teda pre celé telo.
Studenú pamäťovú penu môžete nájsť aj pod názvami lazy foam alebo lenivá pena. V oboch prípadoch ide o úplne rovnaký materiál.

Pamäťová je zdravá tiež

Človek s odkrytými nohami leží na posteli zakrytý dekou

Na druhej strane nesmieme krivdiť ani klasickej pamäťovej pene. Áno, pri jej výrobe, bohužiaľ, vznikajú aj nejaké tie škodlivé látky, no zas nie v takej miere, ktorá by vám mohla zásadne uškodiť. To platí hlavne vtedy, keď nie ste alergikom a lebo nemáte iné zdravotné problémy. pamäťová pena je výborná z hľadiska zdravia a pohodlia nášho pohybového aparátu, teda najmä chrbtice a taktiež kĺbov. Pokiaľ teda potrebujete matrac, ktorý vám pomôže v tomto smere, a nejaké to minimálne množstvo chemických látok vám nerobí problém, určite nemusíte vyhadzovať peniaze za studenú penu.

Mohlo by se vám také líbit: