1.Hracia plocha a hrací čas

• Hracia plocha je 40 m x 20 m, bránky sú v rozmeroch 4 m x 2 m
  • Dĺžka zápasu je 2 x 20 minút, prestávka 5 minút.
  • Vypršanie 20 minút neznamená ukončenie zápasu. Rozhodca môže ponechať mužstvo kopať priamy kop, roh a aut.
  • Každé družstvo si môže v každom polčase zobrať jeden oddychový čas. Družstvo, ktoré si nevyberie oddychový čas v prvom polčase, v druhom si môže vybrať iba jeden oddychový čas. Dĺžka oddychového času je 30 sekúnd. Kapitán družstva v prerušenej hre oznámi rozhodcovi že si berie oddychový čas. Rozhodca dá pokyn časomeračom na zastavenie času. Počas oddychového času všetci hráči sú v priestoroch svojich striedačiek až do pokynu rozhodcu. Podobne je to i v polčasovej prestávke. Počas oddychového času hráči nemôžu striedať.
  • Pred začatím stretnutia sa mincou žrebuje o stranu hracej plochy a o výkop. Družstvo,ktoré žreb vyhralo, má možnosť voľby strany alebo výkopu. V druhom polčase si družstvá vymenia strany a hrajú na opačné bránky.
  • Gól je možné dosiahnuť aj priamo z výkopu.
  • Rozhodca môže predĺžiť zápas maximálne o jednu minútu z dôvodu odkopnutia lopty alebo zraneniu hráča.
  • Koniec zápasu rozhodca ohlási píšťalkou.
  • čakacia lehota na mužstvo je 10 minút (v prípade súhlasu súpera aj viac)
  • Mužstvo, ktoré po 10 min. nenastúpi na zápas, prehráva kontumačne 5:0 a odpočítava sa mu jeden bod.
  • V prípade, že obidve mužstvá nenastúpia obidvom sa odpočítava jeden bod.
  • V poli nastúpia 4 hráči + 1 brankár, 3+1 je minimálny počet pre začiatok a hru v stretnutí. Ak nie je dostatočný počet hráčov, zápas sa kontumuje v prospech súpera 5:0. Minimálny počet hráčov, ktorí môžu dohrať stretnutie je 3 + 1, t.j. po vylúčení, alebo po odstúpení hráča po zranení. Ako náhle je počet hráčov nižší, zápas sa končí, a je kontumovaný v prospech súpera 5:0. V prípade, že gólový rozdiel bol vyšší v prospech družstva, ktorému po kontumácií pripadá výhra, ostáva v platnosti výsledok dosiahnutý na ihrisku.
  • čas na rozohranie autového, rohového, voľného kopu a kopu od brány je 5 sekúnd. Kop z autu sa výlučne vykonáva kopnutím nohou z čiary vyznačujúcej autovú čiaru / lopta musí stáť na autovej čiare / a protihráč musí stáť od miesta rozohrania min. 5 m, Pri ostatných kopoch protihráč musí stáť vzdialený od miesta rozohrania min.5 m.